Facebook - aplikacja nie działa


(XtomX) #1

Po uruchomieniu aplikacji wyskakuje ekran z tekstem “Przepraszamy, język Polski jest teraz niedostępny.” Kliknięcie spróbuj ponownie nic nie daje, a po wybraniu opcji teraz wybierz angielski aplikacja się włącza, i na tablicy pojawia się tekst “Can’t Connect”. Smartfon to LG L Bello z androidem 4.2.2.


Problem z logowaniem na facebooka ;/
(krystian3w) #2

Spróbuj aplikacje wyczyścić z ustawień (zakładka aplikacje) do zera (czyszczenie jej pamięci - wymuszenie zatrzymania, wyczyszczenie danych).


  1. aplikacje


Upewnij się też czy używasz wersji, która może połączyć się jeszcze z serwerami.


(szczureq) #3

Ja bym wyczyścił dane, odinstalował i spróbował zainstalować ponownie.


(krystian3w) #4

Wyczyszczenie danych to praktycznie deinstalacja i instalacja aplikacji w wersji takiej jaka jest (czyli bez możliwej aktualizacji - np. jak przestał instalować aktualizacje).


#5

Pobierz i wypróbuj betę… może ruszy?
Obojętnie, czy z kanału beta, czy z apk mirror.


(XtomX) #6

Poczytałem najnowsze opinie ze sklepu play i inne osoby mają ten sam problem, który chyba jest spowodowany najnowszą aktualizacją. Chyba spróbuję z wersją beta, bo nie chce mi się czekać raczą naprawić to w stabilnej wersji apki.
Oczywiście dzięki za odpowiedzi :slight_smile:


#7

Spróbuj, spróbuj… bety są częściej łatane i aktualizowane. Ale też zalecam rozwagę… bo to bety są… więc i mogą mieć poza łatkami, jakieś nowe błędy. Najlepiej wrzucić sobie którąś z ostatnich wersji i jak działa dobrze, to poczekać z jej aktualizacją jakiś czas. Nie robić tego codziennie. I przede wszystkim backup, żeby w razie “w”, było do czego wrócić :wink:


(k0recki) #8

Też miałem ten problem z aplikacją Facebook i też zdecydowałem się na instalacje bety. Miałem jednak problem ponieważ beta nie chciała się połączyć z messengerem. Na szczęście już wszystko wróciło do normy, ale macie może pojęcie czemu Facebook w wersji beta nie mógł się połączyć z messengerem w wersji stabilnej ?


(krystian3w) #9

Może bety lubią tylko bety.


#10

Połączyć się mogą bez względu na gałęzie wydań - stable, beta, czy alpha.
Jedyne co, to trzeba po zmianie FB ubić całkowicie proces(y) Messengera. Bo dziad siedzi dość mocno w pamięci i czasami się biesi, gdy mu FB podmienimy.
Czyli… “skillować” go czymś w diabły, kompletnie, do tego najlepiej restart urządzenia i powinno pójść potem okay.


(gucio1986) #11

Ja miałem to samo w Huawei P Smart przelaczylem z angielskiego na niemiecki… I wtedy z niemieckiego na polski i poszło bez żadnych skutków ubocznych :wink: