Facebook - Blokada konta spowodowana przez konkurencję

Witam

Proszę o pomoc w beznadziejnej sytuacji, posiadam kilka fanpage o łącznej liczbie ponad 100 tys fanów, są one zadbane i często komentowane.

Jakiś czas temu dostałem informację na fanpage z fikcyjnego konta, że albo będę umieszczał wpisy (reklamy, spamy) do jakiś tam osób albo oni spowodują że moje fanpage wszystkie znikną, czyli szantaż. Po ok 2h facebook (automat pewnie) wysłał mi informację że jakieś tam zdjęcie narusza zasady facebooka i mam bana na 3 dni. - oczywiście zdjęcie nie naruszało w żaden sposób zasada facebooka! (zdjęcie dziewczyny na plaży w bikinii bez żadnej erotyki), po tym banie dostałem kolejną wiadomość z fikcyjnego konta że mam jeszcze jedną szansę bo inaczej stracę wszystko. Nie minęło kilka godzin i kolejne zdjęcie zostało uznane za niezgodne z regulamiem, które było na tym fanpage od pół roku i przedstawiał kobietę grjącą w tenisa - konsekwencją był kolejny ban na 7 dni.

Po czym kolejna szydercza wiadomość z fikcyjnego konta typu “i co frajerze trzeba było współpracować”.

Wysyłałem 20 zgłoszeń do fb na żadną nie dostałem odpowiedzi, wierzyć mi się nie chce że grupka osób jest w stanie zniszczyć każdy fanpage w Polsce w 2,3 dni posługując się fikcyjnymi kontami do zgłaszania treści, natomiast po stronie fb nawet nie ma fizycznej osoby do kontroli tylko od razu ban ban ban i usunięcie strony bez żadnej kontroli kto i co zgłaszał!. Strony na które pracowałem i poświęciłem ponad rok zniknęły w ciągu kilku dni (na chwilę obecną mam jeszcze bana ale w obawie o kolejne zgłoszenia sam je ‘ukryłem’ dla swiata).

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc, podać namiary do osób firm które odzyskiwały fanpage? jak się zabezpieczyć przed tego typu rzeczami?

Być może także redakcja dobreprogramy zainteresuje się tym wątkiem bo obawiam się, że żaden fanpage nie jest bezpieczny, a problem jest poważny.

Pozdrawiam

Krzysiek

Mam nadzieję że masz jeszcze te wiadomości na skrzynce - > kieruj sprawę na Policję - próba zastraszania i grożące to już podchodzi pod przestępstwo. I nie czekaj, gdyż “może Cię spotkać coś niedobrego”. Zapewne padłeś ofiarą trolla internetowego.

PS: A z Facebookiem powinieneś się skontaktować poprzez list bezpośrednio do Facebook Polska informując o zaistniałej sytuacji.

Dziwi mnie z jaką łatwością taki troll może usunąć każdy fanpage. Zgłoszenie sprawy na policję? Nie sądzę, aby to coś dało jeśli tak to sprawa będzie ciągła się miesiącami, latami.

List do Facebook Polska, to mamy gdzieś odział facebooka w Polsce?

Dodane 13.09.2013 (Pt) 18:12

Za wszelkie uwagi, porady, kontakty do osób które mogą mi pomóc będę wdzięczny

Pozdrawiam