Facebook - gdzie się podziały ustawienia grup znajomych?

Od jakiegoś czasu korzystam z komunikatora WTW i żeby nie mieć w nim wszystkich kontaktów wrzuconych do “jednego wora” stworzyłem sobie na facebooku grupę znajomych o nazwie “Facebook” i do niej wrzucałem konta wszystkich znajomych. Dzięki temu kontakty z FB lądują w WTW do grupy “Facebook”, a nie do grupy “Kontakty”.

Niestety chyba na Facebooku zaszły jakieś zmiany, bo nie mogę znaleźć opcji odpowiedzialnej za edycję grupy. Ba! Nie mogę nawet znaleźć samej grupy, ale gdy w liście kontaktów kliknę przy jakimś koncie w ikonkę “Znajomi” wyskakuje mi lista grup, na której widnieje grupa “Facebook”. Niestety - tylko przy wcześniej dodanych kontaktach do tejże grupy. Tej opcji nie ma przy nowych kontaktach. Jak więc dodać nowe kontakty do tej istniejącej, ciężkiej do zlokalizowania dla mnie grupy?

grupy są wystarczy kliknąc w show all list [trzeba najechać na ten znaczek Znajomi przy danej osobie]

Ale jak edytować te grupy które sami stworzyliśmy też nie mam pojęcia :?

Na pewno można je scalić z tymi nowymi które teraz porobili czyli bliscy znajomi, dalsi znajomi

Długo mi to zajęło, ale znalazłem nasze grupy, które chyba facebookowi nie są w smak.

Kliknij w “Strona Główna” w lewym panelu “Więcej” (ale przy podpunkcie “Listy”). Pojawi się tam cała masa durnych i nikomu nie potrzebnych list stworzonych - niby dla naszej wygody - przez facebooka, a także nasze. Nasze to te z niebieskim symbolem ludzika na tle kartki. Aby je edytować należy kliknąć na ich nazwę. Po prawej pojawi się niebieski przycisk “Zarządzaj listą”, gdzie można zmienić nazwę grupy (mi było to potrzebne, bo grupa stworzona przez facebooka nazywała się tak jak stworzona przeze mnie i nigdy nie wiedziałem, w której mam znajomych, żeby otrzymywali moje posty), dodać i usunąć znajomych z grupy, połączyć listę i wybrać typy informacji (cokolwiek to by nie dawało), a także ją po prostu usunąć.

Mam nadzieję, że byłem pomocny i uda Ci się kamil_w zrobić wszystko co chciałeś.

Nie pomogło. Jest nowa lista, ale nie grupa (w starym tego słowa znaczeniu). Tak więc wciąż w WTW kontakty z Facebooka są w grupie “kontakty”, a nie tak jakbym tego chciał - w grupie “Facebook”.

thx, mi pomogło !

Dzięki, pomogło, ale w sumie usunąłem listę i przeniosłem znajomych do jednej z domyślnych fb ponieważ i tak nie ma możliwości przynajmniej w taki sposób edycji treści do jakich dana lista jest dopuszczona. Fb jest narzędziem wyjątkowo nieprzyjaznym jak na tak wielką machinę. Aż mnie to zadziwia.