Facebook - jak usunąć konto które ktoś założył?

Witam serdecznie… 

Sprawa dotyczy konta,  które zostało założone na córkę. Po pierwsze córka nie spełnia warunków na samodzielne założenie konta - wiek. Po drugie założono jej bez udostępnienia hasła ani żadnych danych konta. Po trzecie na profilu znalazło się zdjęcie z albumu rodzinnego,  które nie życzymy sobie żeby się znalazło w internecie. Po czwarte,  zgłaszamy ten profil do usunięcia, podajemy argumenty i dostajemy ciągle tą samą banalną odpowiedź,  że weryfikacja jest pozytywna i nie mogą usunąć profilu. Ma ktoś pomysł co zrobić? Jakiś bezpośredni kontakt żeby komuś dokładnie wytłumaczyć o co chodzi. Tyle się mówi o bezpieczeństwie małoletnich,  a tu się okazuje że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. 

Próbować wyśledzić śmieszka, co założył to konto (córka na 100% wie komu mogła podaść) i zainterweniować u rodziców. Przykro mi to mówić i nie to, żebym polecał - ale w takich sytuacjach najskuteczniejsza jest jednak średniowieczna metoda dokładnego wytłumaczenia takiemu rodzicowi co o tym myślisz.

Widzę to inaczej. Pewności nie ma, co do intencji osoby o kontrowersyjnym awatarze. Trochę to sprzeczne z treścią postu oburzonego rodzica.

001017.jpg

Trzeba zgłosić przestępstwo na policji. W sprawach dotyczących nieletnich, oni są nawet szybcy i wściekli.

Chodzi mi o techniczne możliwości… Ponieważ pytania kto założył już były,  wszelkie możliwości zostały wyczerpane… 

Dziwi mnie jednak,  że nie ma możliwości skutecznego zgłoszenia takiego przypadku do Facebooka. Facebook niby chwali się że stoi na straży prywatności i bezpieczeństwa - a tak naprawdę bezpieczeństwo jest równe zeru,  do tego dochodzą jakieś wirusy,  spam… 

Proszę o konkretne drogi kontaktu z Facebookiem i pomysły techniczne na usunięcie takiego niechcianego profilu. 

witam podam ci linka do zlikwidowania konta całkowicie facebook to jest lepsza metoda 100% angielska i dziala bo tez tak mialem i udalo sie zlikwidowac całkowicie podaj emaila

 

Cieszę się że ktoś konkretnie chce doradzić… Zaraz w prywatnej wiadomości podeślę,  chociaż nie wiem czy to ogarnę z niewielką znajomością j. angielskiego… 

Bogdan_G nie wiem czy na poważnie traktować Twoją odpowiedź… Bo jeśli uważasz że awatar mój jest nieodpowiedni,  to Twój też jakby świadczy o jakimś poziomie… wiedzy?.. rozwoju umysłowego?.. więc może więcej konkretów a mniej zaczepek… 

Dziękuję za zaangażowanie,  to dla mnie ważne…  

Tu można wszystko napisać, a bywały tematy chętnych szukających rozwiązań, żeby szkodzić innym. Co do awatarów, to owszem są wymowne, mój to wydobyłem z mojej prozy absurdów. Na starość jak znalazł…

Niestety rada  advance   okazała się nieskuteczna. Wymagała ona hasła, którego nie mamy - ponieważ profil założyła osoba nieznana. Szukam bezpośrednio możliwości przedstawienia sprawy komuś z Facebooka, skutecznego sposobu na zlikwdowanie niechcianego profilu… Nie mysle, że zostanie mi tylko zgłoszenie tego na policję?! 

Jeśli jest to podszywanie się pod kogoś a facebook nie reaguje to zgłoś się na policję. Ze swojej strony jednak proponuję napisanie do pomocy technicznej facebooka. Zazwyczaj do takiego oświadczenia trzeba podać dane użyte podczas rejestracji oraz dowód potwierdzający osobę. 

Tylko jak to zrobić? Pomoc techniczna - w jakim sensie? Mail? 

Gdybym mógł prosić o konkrety… 

https://www.facebook.com/help/181495968648557/

No tak… Czyli na zasadzie “zgłoś”… Jak już pisałem na początku - ta metoda prowadzi do nikąd. Zgłaszałem już profil do usunięcia,  treść i podszywanie się pod inną osobę… Odpowiedź jest jak z automatu,  brzmiąca ciągle tak samo… że podczas weryfikacji nie stwierdzono złamania regulaminu. Ten Facebook przestaje mi się podobać,  zaczynam rozumieć ludzi którzy już na samo słowo Facebook dostają obrzydzenia… 

To skoro oni na to nic nie pomogą … czyt. “nie chcą pomóc”, to idź na policję i to zgłoś.

Co Policja pomoże?

Czasami pismo z organizacji otwiera drzwi, których zwykły Kowalski nawet nie wyważy. Tyle tylko że zarzut/zgłoszenie musi mieć sens i należy go nie dość że logicznie przedstawić, to jeszcze udokumentować, a efekt nastąpi po weryfikacji, która nie zawsze jest przyjemna.

A tu, na forum, każdy myślący user wie, że to pytanie może równie dobrze zgodne z wersją but45, jak i pytaniem “jak usunąć dowolne konto na fb”.

No jak wyżej wspomniano i szczerze się bałem o tym napisać - co policja pomoże?! W sumie i tak pójdę i spytam… ale nie robię sobie większych nadziei… 

Czyli jakiegoś konkretu raczej nie będzie… Więc założę córce profil,  który będzie pod “opieką”… Zawsze lepiej mieć jakąś kontrolę i stanie się alternatywą do fałszywego konta… 

Dzięki za zaangażowanie,  jeżeli jednak ktoś ma receptę na usunięcie profilu to…będę tu zaglądał.   

Mają spisać na protokół twoje zeznania - pamiętaj, byś bez kwitka nie wyszedł !

Nie mam żadnego doświadczenia, ale jeśli używają Waszego zdjęcia (zrobionego przez członka rodziny) bez zezwolenia, a sami nie wrzucaliście go na Facebooka, to spróbowałbym wysłać DMCA takedown request, czyli prośbę o usunięcie materiału opublikowanego z naruszeniem praw autorskich. Dostawcy traktują to poważnie, bo brak reakcji naraża ich na współodpowiedzialność.

Ja kiedyś też miałam z tym problem, w tym artykule znajdziesz odpowiedz na to jak usunąć konto na Facebooku http://wirtualny-wojownik.pl/jak-usunac-facebook/

Daj mi linka do tego konta. Poproszę moich kolegów w fb o sprawdzenie i usunięcie.