Facebook: jak wyłączyć głosowanie na komentarze?

Od 3 dni pojawiła się u mnie na fb nowa funkcja. Chodzi konkretnie o to: Głosowanie na komentarze - nowa funkcja Facebooka - Tech-Mate.PL
Mam to tylko w wersji na PC. Nie jest to kwestia przeglądarki, bo sprawdzałam na dwóch różnych. Problem w tym, że zniknęły normalne reakcje, przez co teraz nie mogę nawet polajkować żadnego komentarza ani użyć żadnej innej reakcji. Jak klikam ocenę pozytywną, to i tak osoba, która napisała ten komentarz tego nie zobaczy, bo jak sprawdzam w apce na smartfona, gdzie mam wciąż tradycyjne reakcje, to kliknięcie w strzałkę nie jest traktowane jako lajk i po prostu nie widać żadnej reakcji wtedy. Strasznie to wkurzające. Czy jest jakiś sposób na wyłączenie tej funkcji? Ktoś tu jeszcze doświadczył tego dziadostwa? Nie wiem, dlaczego akurat ja zostałam jakimś wybrańcem, bo znajomi tego nie mają :frowning:

Tak to u mnie wygląda:

Wyłączyć może admin grupy (opcjonalnie ktoś z wysokimi rangami typu „arcykapłanka” moderatorów), chyba że FB zabrał przełącznik i bawi się w udawanie wykopu/Reddit (czy komentarzy WP). No chyba że powiązali to z userami i czekają na feedback „przywrócić stare reakcje”.

Na ślepo filtrów wycinających to w uBo/AdGuard nie napiszę (raczej na moim koncie nie widzę tego w grupach do jakich należę) - wtedy zostaje przekopać Reddit czy ktoś wymyślił czytelny i wydajny filtr ukrywający. Ale filtr raczej nie przywróci linku „lubię to” (jak to coś mocniejszego niż „display: none” w CSS).

1 polubienie

O, nie wiedziałam, że admin grupy może to wyłączyć. W takim razie spytam, ale nie wiem czy będzie chciał…