Facebook - kontakty

Witam. Mam taki problem. Na facebooku na liście „Kontakty” pojawiają mi się tylko aktywni znajomi (ci z zielonym kółkiem) a powinni pojawiać się wszyscy , bez względu na to czy są aktywni czy nie. Co może być przyczyną? Proszę o odpowiedź

Nie. Jeżeli ktoś sobie ustawił, że chce być niewidoczny to ci się nie pojawi. Pojawiają ci się tylko ci którzy mają tą opcję włączoną i chcą być widoczni.

ale to wygląda na to jakby wszyscy sobie ustawili a mam 59 znajomych co raczej jest niemożliwe. Pojawiają mi się tylko znajomi z zielonym kółkiem a nie np. że był aktywny 25 minut temu

Będą pojawiać ci się tylko ci z zielonym kółkiem oraz ich ostatnia aktywność. Reszta będzie niewidoczna w kontaktach albo będzie podświetlona na szaro bez żadnej aktywności. Do tego by widzieć aktywności innych sam musisz być widoczny dla wszystkich.

Czyli co może być problemem

Ja problemu nie widzę tutaj. Wszystko działa ok. Widzisz tych z zielonych kółkiem oraz ich aktywność. Reszta będzie niewidoczna.

Ale np. na innym profilu widać wszystkich , tych co są nieaktywni też - jest napisane „25 min temu” np

ja na swoim profilu czegoś takiego nie mam

Może się obrazili i chowają status przed tobą… a o multikoncie lub „brata” nie wiedzą.

Opcjonalnie efekt wiecznej bety i masz tajny eksperyment, chowający długo nieaktywnych znajomych.

Opcjonalnie blokują rządania strony w Ajax (xmlhttprequest) na jakich FB definiuje „zalogowany” (świeć na zielono w obrębie czatu) - co raczej przeczy, jak widzisz na zielono z konta „brata”/„fejkowego”.

Znaczy ten drugi profil to jest konto kogoś innego , znajomi są inni ale ich nieaktywność widać bez problemu na tym drugim koncie

O . Coś zaczęło działać

Zostaje poczekać aż Pan strażnik miejski/policjant podzieli się zrzutami jak maskować ostatni czas zalogowania (opcjonalnie poradnik z neta podlinkuje jak ma do 3 lat od napisania publikacji/aktualizacji).

dziwne. Pojawiają się przez chwilę dwaj znajomi z aktywnością „że był aktywny załóżmy 2 min. temu jeden z drugim” i nagle obaj znikają

znaczy no ja mam 59 znajomych , na tym innym profilu jest 26. Może być też tak że na pewno się nie pojawią wszyscy na liście Kontaktów . Chociaż niewiem czy to ma coś do rzeczy

Ma jak nie masz monitora:

  • w pozycji pionowej (9:16) lub

  • Facebook nie wymusza własnej skali na monitory 4K (Windows może wymusić DPI na 300 (zoom około 312,5%) - chyba że ktoś lubi tekst rozmiaru „ściągi” na ekranie i średnio warto tu wrzucać dygresje, lepiej kupić 2 monitory - magicznie po pół nie będzie podzielona lista aktywności)

to pewnie można pominąć.

Mam monitor SAMSUNG 1920x1080