Facebook Messenger - automatyczne zapisywanie wiadomości

Witam.
Szukam programu mobilnego który sam, automatycznie zapisywały przychodzące wiadomości.
Z góry serdecznie dziękuję.

W sensie jak to widzisz, bo messanger przecież je zapisuje ?

Program zewnętrzny, który zapisze w swojej pamięci. Chodzi o brak możliwości skasowania wiadomości z mojego konta.

W sensie że nie możesz skasować konwersacji w mesasangerze ?

Np. Tasker może to ogarnąć. Czy inny podobny “automatyzer” zadań.

Ja chcę by program je automatycznie zapisywał by nikt nie mógł ich (wiadomości) skasować.

To sobie zapisz, zakryptuj, zaszyfruj i po problemie. Tasker może to zrobić, wystarczy mu zapodać odpowiednie “makro”. To potężne narzędzie.

W samej aplikacji też jest chyba możliwość archiwizacji - tak czytałem bo nie korzystam :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jest, owszem, ale nie takie, jak sobie autor życzy. Jest nawet “export” bazy msg do chmury, ale to zagrzebane jest w opcjach “internal”, o których gdzieś tu, przy okazji pisałam kiedyś.

Ogólnie zablokowania, jak sobie życzy autor, możliwości kasacji bazy z urządzenia nie ma. Można to nawet zrobić zdalnie, bo messenger (będę pisała skrótem msg) ma coś takiego zaszyte w sobie, że jak mu wydać odpowiednie polecenie wysłane w protokole, to wystrzeli w kosmos swoją bazę z rozmowami, ustawieniami i czym tam bądź jeszcze.
Także zostaje jedynie “ręczne/zewnętrzne” zarchiwizowanie bazy, zakryptowanie czymś, zaszyfrowanie dostępu i przeniesienie (skopiowanie jej) w bezpieczne miejsce.
A to można właśnie taką aplikacją, jak Tasker zrobić. Oczywiście na fonie muszą być dostępne odpowiednie narzędzia (zainstalowane apki) i musi być dostęp do bazy msg, do miejsca gdzie ona jest zapisana.
Reszta to już tylko ułożenie sobie “makra” i jeśli potrzeba, cykliczne jego uruchamianie.

Screenshot zrobić najlepiej :smiley:

1 polubienie

Jeszcze go wydrukowac :wink:

1 polubienie

O! Ooo! Otóż to! :slight_smile: