Facebook - ograniczenia dla znajomych


(lordjahu) #1

Hej,

założyłem taki topic, gdyż nie za bardzo wiem gdzie szukać informacji na ten temat, a te zawarte na stronie fb są strasznie zawiłe i niejasne.

Otóż mam w swoich "znajomych" masę ludzi którzy są takimi że tak napiszę "mniejszymi znajomymi" którym niekoniecznie chcę przekazywać niektóre dane wyświetlane na fb. Pytanie -> jak stworzyć grupę gdzie możnaby umieszczać takich znajomych; grupę gzie mógłbym edytować co oni by mogli widzieć na moim profilu a czego nie. Np; tworzę grupę - dalsi znajomi i np oni nie widzą nowych zdjęć, danych "O mnie" itp, lecz mogą np się ze mną kontaktować via PW.


(system) #2

facebook> ustawienia konta-> blokowanie i masz tam cos takiego jak Lista ograniczenia dostępu Ludzi których dodasz na tą listę zobaczą to co widzą osoby które nie mają cie w znajomych. Jeżeli np. Masz pozaznaczane by jakiś post widzieli tylko znajomi to dodając kogoś na taką listę sprawisz że takie osoby zobaczą tylko to co jest "publiczne"


(lordjahu) #3

Super. Dzięki wielkie - tego szukałem.


(roobal) #4

Jeśli natomiast chcesz udostępniać pewnym znajomym nie tylko posty publiczne i chcesz coś kierować tylko do tych znajomych, to w opcjach wyświetlania, gdzie masz Publiczne, Znajomi, Tylko ja wybierasz albo ustawienia niestandardowe i tam masz opcję wybrane osoby lub listy..., albo wybierasz nazwę grupy.

Jak nie chcesz przyjmować znajomych, których np. widziałeś tylko raz w zyciu na jakiejś imprezie, spotkaniu, kursie, szkole czy w innym przypadku, a nie chcesz im "sprawiać przykrości", możesz włączyć sukskrybowanie twojego profilu, oni będą widzieli też tylko publiczne posty.


(HnauHnakrapunt) #7

Działa. Polecam w ogóle przemyślane różnicowanie dostępu ZANIM trafi się jakiś nieprzemyślany wpis. Nie ma tego na wierzchu, ale przydatne.


(pocolog) #8

Przestań już wykopywać te stare tematy :laughing:


(HnauHnakrapunt) #9

Ok. Kilka szturchnęłam, bo utonęły pod wpisami o adidasach, a mają pewną wartość.


(krystian3w) #10

Od tego jest wyszukiwarka a nie że mają wisieć wysoko.


(HnauHnakrapunt) #11

Ok, łapa do góry, kto szuka czegoś w działach hyde park. Nie mówię przez to, że jest to najważniejszy dział. Ale czasami ktoś coś wymyśli. I tyle. Z drugiej strony faktycznie są tutaj wpisy związane ze wszystkim oprócz komputerów.


(WODZU) #12

Ooooo, znajomi “gorszego sortu”? :stuck_out_tongue_winking_eye:


(lordjahu) #13

Raczej tacy z którymi znasz się od lat, a tylko raz w roku powiedzą Ci cześć na żywo.


(MałaMysz) #14

Ja dość często stosuje ograniczenia dostępu dla moich postów dla znajomych i nie wynika to wcale z tego, że ktoś jest “gorszego sortu”, po prostu nie wszystko jest skierowane do wszystkich i już.