Facebook: posty wyświetlane

Dobry.

Algorytmy facebooka są nie do zrozumienia. Czasami interakcja ze znajomym, z którym nie masz więzi jest duża i odwrotnie, od kogoś, z kim masz kontakt, na co dzień nie otrzymujesz powiadomień.

Tzn powiem może inaczej, bo faktycznie niezbyt jasno się wyraziłem.

 

Chciałbym wyłączyć na stronie głównej WSZYSTKIE informacje o tym, że ktoś z moich znajomych lubi jakiś post. Chciałbym też wyłączyć na stronie głównej WSZYSTKIE informacje, że ktoś skomentował jakiś post. Chcę natomiast wiedzieć, że ktoś wstawił coś na swoją stronę, chcę też wiedzieć, kiedy ktoś coś udostępni.

 

Rozchodzi się o to, że od pewnego czasu nagle wyświetlają mi się dziennie dziesiątki demotywatorów, kwejków i pozostałego syfu tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś polubił jakiś zapostowany link/obrazek… A wcześniej te rzeczy mi się nie pojawiały - stało się to z dnia na dzień a ja nie wiem dlaczego.

Kiedyś można było zrobić w ten sposób.

https://www.facebook.com/help/112320895539157

 

Teraz przejął to zdaje się algorytm FB.

Spróbuj poprzebierać w znajomych i powrzucać ich do grup bliskich i dalszych…

Na FB co chwilę coś się zmienia i to nie musi być wina ustawień, lecz algorytmu. U mnie np. po każdym odświeżeniu strony pokazuje posty w losowej kolejności, pomimo że mam ustawione pokazywanie od najnowszych.

No to nieciekawa sprawa, bo teraz 95% mojej tablicy to coś, co w dzisiejszych czasach śmiało można określić słowem “spam”…

 

Swoją drogą - wy tego problemu nie macie? Nic się u was nie zmieniło? ;o

Każdy ma inaczej, ale na pewno nie tak samo jak kiedyś i lepiej, tylko gorzej…

 

Jest jeszcze pomysł na zmuszenie algorytmu do myślenia, ręczne ukrywanie postów, których nie chcesz widzieć. Być może algorytm załapie zasadę.