Facebook - problem z powiadomieniami

Mam problem z powiadomieniami na Androidzie 6.0.1. W temacie trochę grzebałem ale może zacznę od początku bo być może nie rozumiem na czym komunikator ma polegać.

Mój problem to nie przychodzące powiadomienia w wątkach w których się nie udzielam - normalne?
Jeśli nie to co zrobić by przychodziły wszystkie?

Telefon Samsung s5, Android 6.0.1, Fb 160.0.0.30.94 (Wersja pełna raczej najnowsza)

Jeżeli nie chcesz się udzielać w temacie, ale otrzymywać powiadomienia, to wybierz taką opcję.
Facebook_notification

Chcesz mi powiedzieć że aby otrzymywać powiadomoenia o wątkach w których się NIE UDZIELAŁEM za każdym razem przy każdym poście muszę klikać “włącz powiadomienia” ???

A jak inaczej to widzisz? Nie wyobrażam sobie, abym otrzymywał dziennie setki powiadomień o rzeczach, które mnie nie interesują. Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia zbiorcze od jakiejś instytucji lub osoby, to wystarczy ją obserwować. Reszta przewija się na wallu (lub nie - jeśli wyłączyłeś obserwację).

Bo załóżmy że zależy mi na obserwowaniu wszystkich tematów ze swojej grupy - wiele z nich jeśli nie 99% to nowe tematy (Czyli sie w nich udzielać nie mogłem) więc raczej nigdy nie otrzymam dźwięku powiadomienia! (Zaznaczam że na maile - tak na komputerze jak i telefonie - powiadomienia przychodzą i cyferki na dzwonku w aplikacji mobilnej dostaję ale dźwięków już nie - poza tematami w których sie udzielam)

Możesz śledzić posty, które pojawiają się w grupie (ja tak śledzę swoją grupę z uczelni). Wystarczy być w tej grupie i ją obserwować.

W takim razie wyjaśnisz jak obserwować swoją grupę? (Mam ich 9 i udzielam się rzadko a chciałbym na bieżąco wiedzieć co się dzieje)

Jeżeli należysz do grupy i nie masz wyciszonych powiadomień, to powinieneś otrzymywać powiadomienia. W innym przypadku użyj przycisków zaprezentowanych na poniższych zrzutach:

Facebook_notification1

Facebook_notification2

Wiem, że zrzuty podaję z iOS-a, ale na Androidzie też mi tak działa.

Należę do grup - otrzymuje powiadomienia ale bez dzwięków (Dźwieki tylko w watkach w których sie udzielam)

GDzie znaleźć to co zawarłes powyżej?

Ta opcja pojawia mi się, kiedy KLIKNĘ OBSERWUJ DWA RAZY. Pierwszy raz, aby obserwować, a następnie jeszcze raz - wtedy otrzymuję ustawienia powiadomień do subskrypcji danej grupy.

Ale od poczatku gdzie to znaleźć?

Wybierasz grupę, która Cię interesuje, klikasz dwukrotnie przycisk, który jest zaznaczony na poniższym obrazku:

Facebook_notification1

Wybrałem grupę i pojawialy mi się trochę w innej szacie opcje:

Udostępnij grupę, pod spodem Dodaj do ulubionych, Przestań obserwować, Edytuj ustawienia powiadomień, Opuść grupę.

Specjalnie przestałem obserwować i zacząłem na nowo ale po dwóch kliknięciach nic sie nie dzieje - po prostu zaczalem obserwować na nowo i już…

Jest tak samo… Oto zrzut z urządzenia z androidem, który wykonałem przed chwilą:

Pierwszy raz widzę taką planszę - gdzie to masz od początku otwierając FB?

PS: i jaka masz werssję?

Otwieram interesujący mnie POST lub GRUPĘ. Klikam przycisk OBSERWUJ. Pojawia się napis OBSERWOWANIE. Naciskam na ten napis i pojawiają mi się takie opcje.

To ja w ogóle tego nie mam - jaką masz wersję? Będzie mi łatwiej gdy zainstaluje Twoją.

PS: I dostajesz powiadomienia dźwiekowe o wszelkich postach w każdej z grup?

Tak, u mnie wszystko działa. Ponadto sprawdź, czy aplikacja ma pozwolenie na wyświetlanie powiadomień (ustawienia android).

Powiadomienia włączone, oszczędzanie baterii wyłączone - od tego zacząłem bo troche czytałem.

Masz tę samą wersję! O co chodzi? NAprawde nie wiem gdzie to znaleźć

Podsumujmy…

Obserwowanie załączone.
Ustawienia powiadomień w aplikacji Facebook (tam masz ustawienia poszczególnych grup)
Ustawienia powiadomień w systemie Android.

Nie korzystasz z jakiejś nakładki (launchera), który nie ma uprawnień do odczytywania powiadomień? Na przykład NovaLauncher wymaga, aby dodać te uprawnienia.