Facebook: problemy z korzystaniem z witryny

Od wtorku 5.10.2010 mam problemy z portalem Facebook.

Objawy:

  1. Brak możliwości wejścia nawet na stronę główną

  2. Po wejściu na stronę główną brak możliwości zalogowania się

  3. Po zalogowaniu się brak możliwości korzystania z Tablicy, a konkretnie z aplikacji Farmville. Nie mogę pobierać wyrzuconych prezentów, odpowiadać na prośby o pomoc. Po kliknięciu w link strona nie reaguje. Reszta opcji (‘Lubię to’, Wrzucanie linków, postowanie, przyjmowanie znajomych) działa bez zarzutu, jeśli tylko Facebook chodzi.

Co pewien czas Facebook zaczyna działać w pełni normalnie i wszystko chodzi. Po różnym czasie (czasem kilka sekund, czasem parę minut) wraca do stanu poprzedniego, na różnym poziomie niekompatybilności (j.w.).

Objawy są te same w IE 8, Mozilla Firefox 3.6 oraz Google Chrome 6.0 (z Dobrychprogramów). Nie posiadam AdBlocka.

Co robiłem:

  1. Czyszczenie rejestru i systemy programem CCleaner v. 2.36.1233

  2. Czyszczenie cookies i pamięci przeglądarek ręcznie

  3. Zainstalowanie aktualizacji Flasha i Javy

  4. Odinstalowanie Flasha i Javy i ponowna instalacja

  5. Odinstalowanie Google Chrome i ponowna instalacja

  6. Wprowadzenie ogólnoświatowych DNS (208.67.222.222 i 208.67.220.220)

  7. Wyłączenie antywira (Avira AntivirPersonal updejtowany) i firewalla (Zone Alarm)

  8. Skan całego systemu antywirem (j.w.) z wynikiem negatywnym

  9. Dodanie facebook.com do zaufanych witryn oraz stref w przeglądarkach, firewallu i antywirze.

Proszę o sugestię gdzie może tkwić problem i jak go rozwiązać.

Jalamer@interia.pl , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Jalamer@interia.pl , czy nie ma możliwości, żeby ktoś hacknął Ci konto? :wink:

Żart. :slight_smile:

Możliwe, że coś wpadło do systemu, ale czy wtedy miało by jedynie oddziaływanie na te elementy które wymieniłeś?

Wątpliwe.

Spróbuj może stricte profilaktycznie podać logi z OTL.

Logi wrzucasz na www.wklej.org a tutaj jedynie link.