Facebook – w komórce jest, w przegladarce (laptop) nie ma (BLOKADA)

a dokładniej: chodzi o messengera.
messenger w przeglądarce laptopowej (na messenger.com) działał miesiące bez problemu, zawsze logowanie loginem i hasłem jak na fb.

Dzisiaj usiłuje załogować się w przeglądarce/firefox do messengera i zamiast panelu logowania dostaję info, że strona niedostępna:
1/ https://i.imgur.com/CjTnk3g.png - oba klawisze widoczne na dole przenoszą do panelu logowania do messengera:
2/ https://i.imgur.com/ZOE8rhP.png
Ale zalogować się nie mogę, przy próbie logowania powrót na stronę 1/.
I tak w kółko.

Wchodzę wiec przez przegladarkę (laptop) bezpośrednio na facebook.com, próbuje się załogować i dostaje info: ktoś, skądś, z jakiejś przeglądarki, z IP którego nie kojarzę, chciał się logować (nietypowo), wiec → ZABLOKOWALI konto fb. A tym samym messengera.

Koniec końców: z laptopa/przeglądarek mam zero dostępu do pustego w sumie fb, ale przede wszystkim - do messengera, który do licha pusty już nie jest.
Próbowałem: odzyskiwanie hasła (chociaż pamiętam), ale wrzuca mnie na www fb z panelem logowania…
Kręcenie się w kolko, zero ruchu.

(!!!) Wobec tego w desperacji siadam do telefonu, logowanie do fb. I owszem podaje mi info, ze zablokowali konto fb, bo ktoś i coś, i skądś działał nietypowo, ale też daje mi jakiś panel, w którym w desperacji podaje im… nr tel. i bez problemu loguje się na fb.
Do messengera już nie, bo w komórce musze mieć te messengerową app kolubrynę, a nie chcę, interesuje mnie messenger tylko w laptopie, via przeglądarka.

PYTANIE:

konto fb mam (w komórce), zapewne tez i konto messengera jest - ale jak odtworzyć fb (i tym samym messengera) na laptopie w przeglądarce?
Ktoś przerabiał to? Jakaś rada, jak to rozwiążać?

Ale jak rozumiem nadal korzystasz z systemu XP czasami i logujesz się niego?

zaczyna sie :slight_smile: :slight_smile:

Musisz czekać na publikacje forka Firefox Quantum/Proton jak Feodor2 uzna, że kod może zobaczyć świat ani Mozilla nie pozwie go za znaki towarowe (wtedy powinien używać kodu unbranded lub forkować Phyrox (ale ten jest już dwa wydania do tyłu)).

Dla weryfikacji czy strona jest zbanowana dla XP użyj jakiegoś Live USB z lekkim GNU/Linux gdzie łatwo konfiguruje się twoją kartę sieciową.

sprawdzone na edge - to samo.

Edge to nie a XP, także spoko. Co do kłopotu, to napisz, jaki system. Jeśli Win10 lib lub 11, to pobierz Messengera zr Sklepu Windows Store.

edge/w10 home - tylko jako info gdzie rownież jest ta historia obecna.
to jest pytanie zwlaszcza do kogoś kto praktycznie „odzyskiwał” fb na przegladarke mając je na komórce (docelowo chodzi mi oczywiście o messengera w przeglądarce a nie jako osobny program.

Kiedy napiszesz że ten problem SAM rozwiązałeś? :joy:
Jutro czy za trzy dni? :laughing:
Moze jednak :monkey_face: podaj link gdzie ten problem wyczytałeś z równoczesnym rozwiazaniem?

Po co mamy sie przemęczać :rofl: