Facebook - zablokowane konto, ale

Witam,
Dostałem na maila, że ktoś próbował się dostać do mojego konta. Chciałem się zalogować i jest konto zablokowane, znaczy było, bo zmieniłem hasło. Nie wiem co jest grane, ale wcześniej takich scen nie miałem. Może ktoś miał z Was coś takiego?

Zmieniłeś hasło i odzyskałeś konto? To chyba dobrze…
Najprawdopodobniej ktoś próbował się zalogować na Twoje konto i mu nie poszło, więc do czasu ustalenia, że “Ty to Ty” serwis zablokował Twoje konto.
Ze swojej strony proponuję włączyć weryfikację wieloetapową. Wtedy nawet jak ktoś zna twój login i hasło to się nie zaloguje bo trzeba będzie wpisać kod, który z kolei przyjdzie do Ciebie na telefon komórkowy. Taki przykład…

Czytałem też, że jeżeli korzysta się z FB na innych urządzeniach a nie tylko na PC, to też jest taki objaw. A też do FB logowałem się z tabletu z Chroma. Widocznie sesja wygasła. Pierwszy raz coś takiego mi się stało i jeszcze zobaczyłem, że ktoś z mojego zdjęcia profilowego robi sobie nakładki.

To tym bardziej jak najszybciej odzyskaj konto, zmień hasło na jakieś długie i trudne do zgadnięcia, ale proste dla Ciebie. Dodatkowo włącz sobie weryfikację wieloetapową - hasło SMS i dodatkowo uruchom sobie logowanie telefonem. Nie zaszkodzi tez uaktywnić generatora kodów.
A co zrobiłeś? Prawdopodobnie gdzieś się nie wylogowałeś, ktoś wyciągnął sobie hasło i przejął konto. Na szczęście nie wszystko stracone…

Ja na swoim domowym komputerze mam dostęp swobodny, ale z niego korzystam tylko ja i narzeczona.
Wszędzie poza domem tylko i wyłącznie smartfon.

Ja kompie zawsze wylogowuje się. Nie używam FB przez komórkę a też loguje się przez tablet. Wątpię, aby ktoś przejął, inaczej bym nie dostał się do konta (mógł zmienić adres email).

To zrobiłem w pierwszym kroku i zmieniłem hasło:)

Nie mógł zmienić adresu e-mail, ponieważ przy próbie zmiany na stary adres idzie mail potwierdzający. Agresor musiałby do niego też mieć dostęp.

Ja mam normalnie login, hasło i weryfikację SMS (w przypadku nieznanych urządzeń) i nie miałem problemu z włamaniem na konto. Z drugiej strony jak ktoś ma umiejętności to może włamać się na mój prywatny komp aby przejąć konto. Tylko po co?

Ja miałem podobny problem, kilka dni ciągle chciał nowe hasło, bo ktoś chciał mi się wpierdzielić… Czyli można komuś utrudnić życie znając e-mail.

Co prawda, Ja tym FB i informacją o blokadzie tak bardzo nie przejąłem się, bo i tak mało tam zaglądam. Nie umieszczam zdjęć i dużej ilości moich danych. Jak by znał adres email i hasło, to już bym się przejął i to bardzo. Tylko zastanawia mnie, to tworzenie nakładek na zdjęcie profilowe.

Na fejsie jest strona (https://www.facebook.com/settings?tab=security), na której możesz sprawdzić aktywne zalogowania na wszystkich urządzeniach, które były używane do tej pory. Radzę się wylogować ze wszystkiego na wszelki wypadek oraz jak było mówione, zmienić hasło.

Dodatkowo radzę włączyć powiadomienia o próbach logowania się na Twoje konto, wtedy natychmiast widać, czy ktoś coś próbuje odwalać.