FaceTime w macOS i słuchawka Bluetooth jak do telefonu

Czy to zadziała?

macOS + słuchawka Bluetooth i iPhone w jednej sieci w domu przez Wi-Fi i odbieranie połączeń na macOS głosowych przez FaceTime?

Jak tak to polecili byście do 100 zł słuchawkę Bluetooth wygodną dla osoby noszącej okulary :slight_smile:

Zadziała, ale… nie wiem które urządzenie odbierzesz. Słuchawka którą mam działa jednocześnie z 2 urządzeniami, ale nie sprawdzałem jak się zachowa kiedy będzie podłączony i iPhone i MacBook jednocześnie. Problem polega na tym że jak ktoś dzwoni na FaceTime to jednocześnie na MacBooku i iPhonie - prawdopodobnie odbierzesz to urządzenie na którym połączenie wyświetliło się pierwsze bo to urządzenie jako pierwsze wyśle informację do słuchawki. Jak będę miał chwilę czasu wieczorem to postaram się potestować jak to działa.
Mam Plantronic M90 i polecam. Nie noszę co prawda okularów, ale dużo z niej korzystam i nie narzekam na wygodę.

Nie, ja bym słuchawkę sparował tylko z mac mini :slight_smile:

Niedostępna wszędzie niestety.

O tej myślę:

Jak nie mam mikrofonu i w FaceTime daje połącz np z infolinia T-Mobile 602900000 to wyskakuje błąd połączenia mimo, że iPhone jest w wifi, a Mac mini kablem do routera, ale włączyłem wi-fi na Mac mini i tez błąd połączenia, a Face Time połączony z iCloud i widzi nr telefonu. To dlatego, ze nie mam mikrofonu??

Ciężko mi powiedzieć. Przed chwilą zadzwoniłem z MacBooka Air który jest w tej samej sieci WiFi co iPhone na swój drugi numer telefonu. Nastąpiło wybranie numeru na iPhonie i przekazania dźwięku z iPhona na MacBooka i to bez problemu.Warunkiem jest że dana osoba jest dodana do książki kontaktów. Może nie da się tak zadzwonić na automatyczne numery (sekretarka gdzie wybierać trzeba odpowiednie numery). Ciężko mi powiedzieć. M90 faktycznie trudno dostępne. M70 nie wiem czym się różnią od M90 oprócz stylistyki. Ja jestem zadowolony - używam od 2 lat i to bardzo intensywnie. Bateria nadal trzyma wiele godzin. Ładują może 1 raz w tygodniu.

Ja na żaden numer nie mogę? Co tam jeszcze trzeba ustawić, może na iPhonie coś? Bo na macOS mam ustawiony ptaszek wykonuj połączenia iPhonem czy jakoś tak w FaceTime?