FACHOWA rada - restart PC - chłodzenie - POMOC

Witam Szanowne Grono !

:!: Temat który zakładam dotyczy następującej konfiguracji sprzętowej: :!:

płyta główna - Gigabyte M57SLI - S4 (nforce 570)

bios - Award FF 97.114

procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 65nm [socket - AM2 (940)]

pamięć - 2048 Mb DDR (667)

karta grafiki - Asus 7900GS 256Mb DDR 3 ( 256 bit, Ramdac zintegrowany)

zasilacz - Mode Com Fell 2 - 350 ATX ( total output 350 W , 12V 2.2 Compatible) - inf.:

http://www.e-commerce.pl/Mode-Com-FEEL-III-350-ATX-BOX,23644.html

(system operacyjny - Windows 7 Ultimate PL x64)

Mam wielką prośbę do wszystkich kolegów i koleżanek ![-o<

PC resetuje się gdy włączam gry ( wiadomo nie najnowsze ), czasem bywa tak że gra działa przez 15 min a nieraz reset następuje zaraz po włączeniu aplikacji :frowning:

Wydaje mi się że jest to wina zasilacza i słabego radiatora karty graficznej, jednak jest to tylko mój domysł. (czy chłodzenie płyty głównej może dodatkowo dogrzewać GPU poprzez swoje położenie ?) :idea:

Jeżeli możecie pomóżcie mi zażegnać ten problemik, proszę o wasze sugestie, opinie i komentarze!

Zdjęcie płyty:

p_yta

Tak przedstawia się chłodzenie PC 10 minut po włączeniu :

temp1.JPG

PS

To jest mój pierwszy temat na tym forum !

Bardzo proszę o waszą pomoc i liczę na was :smiley:

chyba wina procka a raczej chłodzenia… takie temperatury są zbyt duże

Bardzo proszę o bardziej sprecyzowane wypowiedzi i wnoszące trochę więcej do tematu :o

Patrząc na temperatury można się domyślić, że chodzi tu o przegrzewający się procesor. Przejedź go Orthosem i jednocześnie co kilka minut sprawdzaj temperatury. Jeśli temp będzie rosła i komputer się zrestartuje, to mamy winnego. Podobnie możesz robić z innymi podzespołami - pomęcz je jakimś benchmarkiem przy jednoczesnym sprawdzaniu temp.

  1. temperatury procesora stanowczo za wysokie - 10 minut po włączeniu zdążył “zaliczyć” 80 stopni (?!?). Wyczyść radiator procesora z kurzu. Sprawdź czy dobrze przylega do procesora (błąd montażu, uszkodzenie mocowania), wymień pastę termoprzewodzącą.

  2. napięcia sprawdzamy miernikiem pod obciążeniem.

  3. komputer przechodzi test OCCT? (raczej nie, ale trzeba sprawdzić)

  4. pamięci były testowane programem typu memetest86 / 86+ ?

Feel 2 to nie jest dobry zasilacz, a przy uruchamianiu gry od razu skacze pobór nie temp, jest skok zasilacz o ile można go tak nazwać po prosu nie wyrabia np na linii +12V i się resetuje u Feeli to normalne nie wyciągną tego co mają na tabliczce to się resetują żeby się nie skopcić prawdziwe 350W by tu starczyło np od firmy BeQuiet. Temperatur strasznych nie ma, a karta od chipsetu się nie nagrzewa na tyle żeby to powodować.

Na początek to wymień tego Feela np

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=31230

lub inny lepszy np coś od Corsaira, OCZ czy tańszy używany np Seasonic 400W SS-401HT ok 60 zł na allegro

Słyszałem właśnie sporo złych opinii na temat tego zasilacza… A komputera jeszcze benchmarkami nie testowałem, ale za niedługo się za to wezmę.

Jaki zasilacz powinienem kupić, czy wystarczy do tego zestawu 350 W ?

Dodane 09.11.2009 (Pn) 12:56

PC nie przechodzi testu OCCT :

- start testu:

start.JPG

- chwilę później:

procek.JPG

hot.JPG

Nie za ciekawie to wygląda :frowning:

Wymień pastę na procesorze, ew. zmień chłodzenie.

ewentualnie w serwisie zrobią to za nie duże pieniądze

Zrobię chyba tak jak radzi ,bez_pseudonimu’’, oddam kompa do serwisu i zmienię ten zasilacz na jakiś lepszy, a czy 350W wystarczy, do mojego peceta :?:

kierbbba , nazwij proszę temat konkretnie i wrzuć miniaturki screenów. Przeczytaj proszę regulamin forum. Inaczej temat zostanie usunięty.

Temat zamknięty !

Dziękuje wszystkim ! :smiley: