Fajne dyskusje z botami

Hej. Wypróbowałem tę słynną sztuczną inteligencję.

Moja pierwsza w życiu rozmowa z chatGTP i chyba go zawiesiłem :-):

A tutaj już poważniejsza tematyka. Robocik trochę ciężko rozumuje :slight_smile:

A to fakt, tworzenie historii to jedno z fajniejszych komediowych zastosowań AI. Niestety swoboda wypowiedzi została mocno ograniczona. Jeszcze jakiś czas temu dało się wkręcić czat, żeby nabijał się z czegokolwiek albo wrecz, żeby rozmawiał z Tobą udając jakąś kontrowersyjną postać realną lub z filmu. Wypróbuj też Bing Chat Bing AI - Wyszukaj

To jest dobre:

Chyba zaprogramowali go żeby nie potafił nikogo obrażać. :slight_smile:

A teraz najlepsze: AI umie też pisać piosenki i wiersze patriotyczne z rymami „częstochowskimi” :grinning:

To poniżej szczególnie mu wyszło (czy on tego nie skopiował skądś? Bo moim zdaniem trochę za dobrze jak na AI)


Brzmi to jak jakiś hymn pochwalny potomków z przyszłości.
I już screenów więcej nie wrzucam żeby wam serwerów nie zaśmiecać.

Sporo pracy włożono w to, żeby AI nie przeklinało, nie obrażało itp. Bardzo sławne osoby są szczególnie chronione. Pewnie zależy od tego jaka organizacja jak mocno ciśnie chłopaków z OpenAI, żeby ci coś przyblokowali. Niektórzy są bardzo wrażliwi a innych to nie obchodzi.

Tak AI uczy się na tekstach z Internetu ale też potrafi je bardzo zgrabnie złączyć w jedną spójną całość. W sumie podobnie robi mózg ludzki. Produkuje treści na bazie tych, które już kiedyś poznał czy dominowały w jego życiu.

Jednym słowem, witaj w świecie AI, dobrej zabawy.

Takie pytanko Microsoft też cisną? Bo właśnie Bing popsuł mi humor.
Wygenerował opowiadanie aż za dobre, wszystko grzecznie itp. ale tematyka to chyba by mogła pod jakiś paragraf podpadać.


Nie lubię żadnego z nich, ale takie coś to trochę przesada. Wiem że mogę poddać temat, ale chciałem zobaczyć co przyjdzie botowi do procesora.

EDIT:
5 minut później:


Co jest? To jakim cudem Bing wygenerował to pierwsze? :japanese_goblin:

Co jest? To jakim cudem Bing wygenerował to pierwsze? :japanese_goblin:

W dużej mierze obecnie AI potrafi zrozumieć o czym pisze, pod kątem powiedzmy „społecznym”.

Tak, jest większy nacisk na Bing - jest bardzo „ostrożny”, pewnie dlatego że jest szeroko dostępny, promowany w systemie Windows i każdy może się z nim zetknąć, po prostu uruchamiając Microsoft Edge.

Podobnie jest z generowaniem obrazów. Poproś Bing o manalowanie czegoś niestosownego - nie da się. Kiedyś się dało. Obecnie żeby to zrobić, musisz mieć własne AI uruchomione na swoim komputerze, lub skorzystać z jakichś pomniejszych serwisów online.

Generalnie darmowy ChatGPT 3, płatny ChatGPT 4 (i w górę) oraz Bing (bazujący na ChatGPT4) korzystają z tych samych algorytmów. To wszystko OpenAI, gdzie głównym inwestorem jest Microsoft, ze swoją wieloletnią inwestycją w OpenAI o wartości 10 mld(!) USD.

Jako alternatywę, nad którą pracują zupełnie inni ludzie masz https://bard.google.com/

No rozumiem że takie coś musi być ocenzurowane, ale żeby zablokowało tematykę taćzenia kankana a samo z siebie siebie wymyśliło tematykę „pojedynku na śmierć i życie”? mi by nawet nie przyszło do głowy żeby o takie coś pytać.
A, i wcześniej właściwie nigdy z Binga nie korzystałem więc raczej ode mnie się nie nauczył :slight_smile:

uważzam że w ogóle w cenzurze (czyli np blokowanie treści 18+) powinno się kłaść większy nacisk na cenzurowanie: zabijania, mordobić itp. a tematy jak s€x czy p@rno powinny być trochę lżej cenzurowane, bo to tematy które sprzyjają rozwojowi ludzkości.
A wydaje mi się że jest zupełnie odwrotnie.
Np. czy przeciętni rodzice widzą coś złego jak dziecko gra w jakąś prostą strzelankę? Krwi nie ma, pokonani znikają a jednak dziecko uczy się zabijać.
A jakby weszli w jakimś szczególnym momencie np. Wiedźmina albo jak ogląda jakiś szczególny filmik to zarz byłby lament.

Mamy czasy ogromnej nadwrażliwości, co ma odbicie we wszystkim z czym się człowiek na co dzień spotyka. Po prostu teraz są takie czasy, kiedyś były inne a w przyszłości będą jeszcze inne.

@Pacanek weź się za lepienie :dumpling: :dumpling: :dumpling: bo jak ci bot nalepi to w wigilię będziesz głodny

Dziecko odkryło AI i się p******o ze szczęscia
Mam dla ciebie inna propozycje.
Przekonaj rozmową z AI by ci podało swoje hasło do siebie. Zyczę sukcesów. Swietna zabawa,
Tu sie baw, z Gandalfem.

Właśnie. Przydała by się w domu zrobotyzowana gosposia. Tylko nie jakieś inteligentne garnki czy odkurzacze, tylko taka co normalnie potrafi używać dłoni do wszystkich zastosowań.
A jeżeli chodzi o wygląd to te wszystkie humanopodróby ze sztuczną skórą mnie nie kręcą.
Wolałbym taką z jakimś ładnym metalowym ciałkiem, lśniącymi dużymi fotoreceptorami i przyjemnym wyrazem wokabulatora.

Gosposia, nie odkurzacz… do wszystkich zastosowań zastosowanie dłoni…

If You Know What GIFs | Tenor

Żarty żartami, ale wielu ludziom się wydaje że mamy roboty takie jak na filmach a tymczasem do tego bardzo daleko. Dla przykładu najlepsze konstrukcje muszą być godzinami „skryptowane” żeby wykonywały jakieś trudniejsze przykładowe zadanie a drobna zmiana w otoczeniu wywala cały układ

Tesla jest trochę lepszy manualnie ale gorzej się porusza, nie jest to przepaść - i to są ujęcia, które pewnie wybrano spośród setek wpadek.

Praktycznie nie ma mowy o takim robocie pomocy domowej, który by się sam orientował w każdym domu i wykonywał codzenne zadania. To się zmieni dzięki AI ale do tego długa droga.