Fajny przykład kodu html+ CSS ale nie działa w IE5

tree_thumb.jpg

Simply beautiful.

ocean_thumb.jpg

So real, it’s unreal. Or is it?

W IE7 działa. Do IE6 nie mam obecnie dostępu, więc ciężko mi zweryfikować przyczynę. Na pierwszy rzut oka nie powinno być problemów: klasa .thumbnail dla której zdefiniowana jest akcja :hover zastosowana jest dla elementu , więc w IE6 też powinno działać (akcje w IE6 działają wyłącznie na linkach).

Jedyne co mogę zasugerować to wypróbowanie różnych kombinacji atrybutu position dla .thumbnail (obecnie relative) i .thumbnail span (obecnie absolute). To one wraz z top/left/z-index odpowiadają za pozycjonowanie powiększenia w odpowiednim miejscu.

W IE6 działa.

Ryan , _Puma_ , a czy ktoś wątpi, że działa? zarówno temat jak i treść dość jednoznacznie sugerują, że chodzi o IE5 :expressionless:

Przepraszam, przegapiłem tą piątkę. IE5 nie obsługuje poprawnie :hover. Na sieci są przykładowe pliki HTC obchodzące tą niedogodność:

http://www.siteexperts.com/ie5/htc/ts03/page2.asp

tree_thumb.jpg

Simply beautiful.

ocean_thumb.jpg

So real, it’s unreal. Or is it?

będzie mały OT

nie ma absolutnie żadnego powodu, żebyś miał się męczyć nad rozwiązaniem tego problemu

skoro w IE6 działa, w IE7, Firefoksie, etc. to wystarczy

IE5 używa może z 1 - 4% ludzi, nie warto, naprawdę się męczyć dla takiej grupki ludzi, niech zmienią przeglądarkę na lepszą ( już czas na to ! )