Fake maile od Facebook - uważajcie!

Uważajcie!
Kolejne takie fałszywe wiadomości przychodzą na pocztę.
Nie klikajcie w nic! Usuńcie to od razu jeśli dostaniecie!

Heh, fejkowe konto na FB mam założone na spam mail, którego otwieram tylko jak muszę potwierdzić jakieś fejkowe konto. Ale dalej próbować mogą…

1 polubienie

Ale facebook rozsyła też takie maile.

To klikaj! Go ahead. Twoje konto, twoja sprawa.

No nie wiem. Wiadomość wygląda tak, jakby ktoś nam proponował zalogowanie się za nas.

@MartinaNeumayer Jaki adres jest zaszyty w przycisku?

Teraz już Ci nie powiem, wywaliłam to od razu. Przy 2FA takie maile nie przychodzą, a info, jeśli coś jest nie tak, dostaje się w apce na fonie. tzn w aplikacji fejsa, albo np. w guglowym autentikatorze, jeśli ma się go spiętego z kontem fb.

I jeszcze coś… Jeśli z kontem fb jest cokolwiek nie tak, (jakieś błędy logowań itp) zostaje ono zawieszone od razu. A przy próbie wejścia normalnie przez www masz powiadomienie od fb i trzeba przejść tą całą procedurę potwierdzania “że ja to ja” i tak dalej.

Także jeśli wsio działa na stronie fb, a Ty masz takiego maila w poczcie, wiadomo od razu, że ów mail to jest zwyczajna lipa.
Było o tym pisane dość sporo w sieci.

Ja dostałem takiego maila chwilę po tym, gdy miałem problemy z zalogowaniem się na facebooka. Link w moim przypadku nie był w żaden sposób spreparowany.

Guzik prawda przemycili “rosyjskie” znaczki i nawet nie zauważyłeś bez wpatrywania się w litery po 5 minut czy się różnią a i przeglądarki nawet do pewnego czasu nie dawały znać czy są jakieś pomieszane alfabety w nazwie domeny itd.

Panie Macierewicz, tutaj też “Rosjanie” wstawili mi informację o wysłaniu takiego maila na moją pocztę?
https://www.facebook.com/settings?tab=security&section=recent_emails&view

To jest poprawne. Ale tylko w takim wypadku. O tym właśnie jest mowa.
Jeśli niczego nie masz w swoim koncie na fb - w sensie żadnych informacji - to mail jest lipą.
Tak właśnie było w moim przypadku. I tak jak wspominałam, przy używaniu 2FA nie dostaniesz takiego maila, bo wsio leci w podpiętą (używaną do 2FA) apkę. Podobna sytuacja ma miejsce np. przy kontach m$.

1 polubienie