Fallout 2 - polskie wydanie z CDProjekt

Poszukuję obrazu płyty z grą Fallout 2. Mam tą grę w dwóch wydaniach (oryginalne anglojęzyczne i wydane przez cdp), na dwóch oryginalnych płytach, niestety obie płyty okazały się uszkodzone :frowning:

Najlepiej, gdyby się znalazł ktoś z oryginalną płytą, bo na torrentach to nie wiadomo na co się trafi, a cebulowa dusza nie pozwala mi zapłacić 35zł za grę, którą już 2 razy kupiłem, tylko po to, żeby z sentymentem powspominać stare piksele :wink:

Mam sagę z gazety wyborczej, zostaje sprawdzić stan płyty i czy PL :poland:.

Fallout, Fallout 2, Fallout Tactics.

Też mam tą płytę - pękniętą :wink:
Jeśli mógłbyś zrobić dla mnie ISO byłbym dozgonnie wdzięczny :slight_smile:

f2ang2pl.7z.zip (za duży w zip zmień rozszerzenie na 7z z zip) (2,1 MB) (spolszczenie).

7-zip chyba da radę bez zmiany rozszerzenia (należy pamiętać o tym jak wtedy otworzyć jak nie mamy z nim skojarzonych zipów).

info z pliku Czytaj_to.txt (i tak nikt tego nie czyta…)

Patch ang2pl v1.0



I Co to jest?

Przed Wami patche spolszczające dla angielskich wersji językowych fallout2 (v1.02d) oraz fallout1! Podmieniają one oryginalne czcionki oraz teksty. Nie zawierają przetłumaczonych tekstur! Teksty oraz czcionki pochodzą z wydanego przez CD-Projekt polskiego wydania obu gier. Dzięki chłopcy! :)



II Dla kogo?

Patch działa na angielskiej wersji fallouta, jest więc głównie przeznaczony dla posiadaczy tych wersji gry. Ponieważ dzięki niemu można korzystać z obu wersji językowych bez dublowania instalacji, znakomicie nadaje się do testowania spolszczenia oraz dla osób piszących najróżniejsze poradniki, czyli dla tych którzy chcą być obeznani w używanym słownictwu z obu wersji. Oczywiście również i dla tych wszystkich, którzy kochają fallouta i chcą wycisnąć z niego jak najwięcej za jak najmniejszą cenę :). Jeśli jednak chcesz w pełni rozkoszować się polskim wydania idź do sklepu i kup oryginalnego Fallouta pl - kosztuje tylko niecałe 20zł!



III Jak?

Po rozpakowaniu plików wrzucić zawartość do katalogu z odpowiednim falloutem - tak by program przelacz.bat był umieszczony w jednym katalogu z plikiem wykonawczym gry. Następnie odpal tego uruchom ten program (przelacz.bat) i już wystarczy tylko odpalić grę. Jeśli później będziesz chciał zmienić spowrotem na wersję angielską ponownie uruchom przelacz.bat. Prościej już być nie może!



IV Co zawiera patch?

1) program przelacz.bat - wszelkie prawa zastrzeżone :)

2) ten plik tekstowy który czytasz ;)

3) 10 plików czcionek (rozszerzenia aaf i fon)

4) W pełni przetłumaczony folder TEXT zawierający miedzy innymi dialogi

5) Folder PREMADE z pozostałymi textami.

6) Pliki zawarte w PATCH000.dat przez co jest on kompatybilny z wersją 1.02d

7) Patch związany ze special encounterem Holy Hand Granade 2. 


V Mam problem! Patch nie dziala prawidłowo!

Jedną i zapewne najczęstszą możliwością jest złe ułożenie plików jeśli w nich mieszałeś. Tutaj należy rozpatrzeć dwa przypadki:

1) Ustawiona jest wersja Angielska, powinno być:
- W katalogu głównym (..\fallout2) powinien znajdować się PATCH000.dat
- Pliki czcionek (*.aaf i *.fon) powinny znajdować się w katalogu ..\fallout2\data\pl\
- Foldery TEXT oraz PREMADE powinny także znajdować się w folderze ..\fallout2\data\pl\

2) Ustawiona jest wersja Polska, powinno być:
- w katalogu głównym (..\fallout2) powinien znajdować się PATCH000.zap
- Pliki czcionek (*.aaf i *.fon) powinny znajdować się w katalogu ..\fallout2\data\
- Foldery TEXT oraz PREMADE powinny także znajdować się w folderze ..\fallout2\data\

Jeśli któregoś pliku Ci brakuje konieczne jest oczywiście ponowne ściągnięcie patcha.

Na płycie dołączonej do gazety wyborczej była spolszczona wersja gry wydana przez CDP :wink:

1 polubienie

No tak ale może komuś się przyda, instalki np. wciskają śmieci adware / malware zamiast spolszczenia.