Falowanie dzwięku podczas odtwarzania muzyki

Witam od dwóch dni mam problem iż podczas słuchania muzyki czy oglądania filmu występuje efekt tzw. falowania dźwięku raz ciszej raz głośniej. podczas jednego utworu głośność dźwięku zmienia się samoczynnie nawet kilkakrotnie.

Problem nie występuje na słuchawkach a tylko na głośnikach (mam CREATIVE 5.1 Inspire T6100)

posiadam kartę dźwiękową Realtek ALC888High Definition Audio Controller sterowniki już zaktualizowałem lecz to nic nie dało

posiadam kodeki K-Lite Codec Pack które zaktualizowałem do wersji 8.92 ( po odinstalowaniu starej wersji i wyczyszczeniu CCleanerem problem dalej się pojawiał)

pracuje na systemie Xp

próbowałem także przywracania systemu ale to tez na nic więc jeżeli ktoś ma pomysł co z tym zrobić będę wdzięczny :wink:

ps. Za bardzo nie wiedziałem gdzie dać ten temat wiec jeżeli to nie tu to sorry :wink:

Jeżeli w tych głośnikach masz “pilota” na kablu to poczytaj tu viewtopic.php?f=19&t=416923 i tu samowyciszanie-sie-glosu-t404214.html#p2590728

czytałem już o tym problemie z pilotem ale ja takiego nie mam;/

Zapytałem bo na zdjęciach Twojego zestawu Takiego pilota widać. Poza tym jeżeli gdzieś w tym zestawie(nie znam go dokładnie) jest potencjometr głośności to on może być przyczyną tego “falowania”.