Falowanie ekranu

Witam mam problem z monitorem. Ekran mi faluje nie wiem czym jest to spowodowane mam gtx 960 , a monitor to asus vp228. Prosze o pomoc .

Grzebałeś w parametrach monitora lub sterownikach karty? Podłącz monitor pod inne źródło video.

1 polubienie

Nie grzebałem nic zaktualizowałem sterowniki ale przez zaktualizowaniem już tak było , pod inne źródło wideo czyli możesz troche jaśniej?

Pod konsolę, dvd plajer itd. Albo kompa pod jakiś inny monek, tv

Odłącz peryferia np. drukarkę , wzmacniacz od kompa. Może jakieś urządzenie wprowadza zakłócenia.

Podłączony analogowo (D-Sub), czy cyfrowo (DVI, HDMI, …)?

D-sub

No to masz odpowiedź. D-sub to był dobry do 14 calowych monitorów CRT. Od ponad 10 lat nie ma żadnego powodu, aby go używać. Nawet jak nie będzie drgało to obraz będzie nieco rozmyty, nieproporcjonalny itd.

Ale przez 3 miesiące było ok . W takim razie co mam zrobić

Pewnie jakieś urządzenie zakłóca sygnał. Spróbuj przestawić monitor w inne miejsce. Ale przede wszystkim kup normalny, cyfrowy, kabel HDMI za 10zl.

1 polubienie

Dzięki

Oczywiście jest też szansa, że to problem z samym monitorem, ale to dużo mniej b prawdopodobne.

A zrobiłeś na monitorze Auto Adjust?

To efekt indukowania się pola elektromagnetycznego np z leżącego blisko transformatora zasilacza czy kabla zasilającego. Jeśli tylko masz złącze cyfrowe w monitorze, zdecydowanie lepiej w ten sposób podłączyć LCD niż zmagać się z D-Sub. Przy połączeniu cyfrowym można liczyć na lepszą ostrość obrazu.

Najlepiej cyfrowo.