Falowanie obrazu monitora

(Czerwus) #1

Mam problem odnośnie monitora czyli jak napisane w temacie falowanie obrazu.

Dane mojego PC:

Karta Graficzna : GeForce GT 630 2GB

Monitor : ACER ( LCD)

Procesor : AMD Athlon II X2 250 Processor 3000 MHz 

Pamieć : 2 GB

Płyta główna : MSI K9N6PGM2-V2

Jeśli czegoś nie podałem proszę pisać.

Dodam również iż gdy włączyłem funkcję ( Synchronizacja pionowa - Adaptacyjny ( częstotliwosć odświeżania o połowę miejsza) ,dzięki temu falowanie ustąpiło lecz gry zaczęły ścinać.

Próbowałem również zwiększania odświeżania nie pomogło niestety :confused: .

Proszę was o pomoc z góry dziękuje.

(bart86) #2

jaki masz system?

sprawdzałeś komputer na innym monitorze czy kablu?

(Czerwus) #3

windows xp

na innym monitorze nie sprawdzałem ale na kablu tak ( DVI , musiałem kupić przejściówkę bo nie mam takiego wejścia przy monitorze , niestety jest to samo)

Aha zapomniałem dodać że na zintegrowanej nie ma problemu wszystko działa poprwanie.

(bart86) #4

skoro na zintegrowanej obraz jest ok to będzie to wina grafiki

instalowałeś nowsze sterowniki pod tą kartę graficzną?

zmieniałeś ustawienia sterownika?

daj screen z HWmonitor tak aby było widoczna grafika

(Czerwus) #5

co do karty wysłałem ją do serwisu , gdy wróciła jest to samo. 

Jeszcze raz gdy włączam funkcje synchronizacja pionowa-adaptacyjny(częstotliwość odświeżania o połowę mniejsza) falowanie ustępuje ale gry wtedy się ścinają.

Sterowniki nowsze instalowałem jest to samo.

Oto screen z HWmonitor:

http://i59.tinypic.com/30k83ll.jpg

(bart86) #6

Temperatury są ok

(Czerwus) #7

No dobra chociaż jedna pozytywna wiadomość i co dalej :D ?

(bart86) #8

http://pclab.pl/art49195-5.html

czytaj myślę że problem szarpania obrazu występuje właśnie u ciebie, rada jest na to właśnie adaptacyjna synchronizacja pionowa, problem w tym że wykorzystuje ona układ graficzny czyli obciąża grafikę dlatego gorzej chodzą ci gry

(Czerwus) #9

Dzięki za link ale nadal nie wiem co zrobić żeby monitor nie falował a przynajmniej gdy włączę tą funkcje synchronizacja pionowa-adaptacyjny to żeby mi gry nie cięły ?

(MiL-) #10

Podłącz monitor do innego gniazdka niż komputer.

(Czerwus) #11

ok sprawdzę tą propozycje i dam znać chociaż myślę że to nic nie da ale co szkodzi spróbować :smiley:

(bart86) #12

wyłącz tą adaptacyjną synchronizacje i włącz zwykła synchronizacje pionową

(Czerwus) #13

Tylko że nie wiem jak to zrobić bo mogę wygrać tylko jedną opcję…

http://i57.tinypic.com/14m5po7.jpg

(bart86) #14

po prostu daj włącz, wtedy będzie zwykła synchronizacja a nie adaptacyjna

(Czerwus) #15

tak tylko że to nic nie daje nadal faluję jak mam włącz , nie faluje gdy jest adaptacyjny ten ostatni ale wtedy gry tną…

(bart86) #16

Zdaje mi się że coś jest nie tak z kartą graficzną warto było by ją sprawdzić w innym komputerze bo nie wiem co tu poradzić. Chyba że ktoś inny się coś wypowie.

(Czerwus) #17

Już pisałem na ten temat na innych forach też mówili że coś z kartą posłuchałem i wysłałem do serwisu i nic nie wykryli po oddaniu mi jej jest to samo :confused:

(MiL-) #18

Bo karta jest ok, za foalowanie odpowiada słaba instalacja elektryczna w mieszkaniu. Masz w gnizadkach prawidłowo podłączony bolec uziemiający?

(JNJN) #19

Jeśli na zintegrowanej OK, to wniosek jest prosty, albo karta, albo sterownik i system.

Z poziomu dodaj usuń programy, odinstaluj wszystko co Nvidia, katalog na dysku Nvidia jak jest usuń ręcznie, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart kompa i niech XP zainstaluje ster systemowy.

• monitor podłączony do GF630 przewodem analogowym VGA

• wejdziesz do menu monitora i przywrócisz ustawienia fabryczne monitora

• uaktualnisz system XP do najnowszego - rozumiem,że SP3 masz zainstalowane

• weźmiesz płytę CD do karty i z niej zainstalujesz sterownik, restart kompa i sprawdzisz  działanie.

(Czerwus) #20

Tak mam we wszystkich gniazdach uziemienie.Komputer razem z monitorem i głośnikami mam podłączony do przedłużacza który jest podłączony do gniazdka do którego jest również podłączony telewizor i lodówka :confused:

Już latałem z komputerem i sprawdzałem inne gniazda nadal to samo monitor faluję.

A co do propozycji  JNJN zrobię tak jak mówisz i dam znać.