Fałszywe wpisy na Facebooku! Skąd się biorą ja się bronić?

Często spotykam u znajomych wpisy, które prowadzą do dziwnych stron, gdzie często aby coś zobaczyć albo przeczytać trzeba podać nr telefonu albo wysłać SMS!

Ja oczywiście nigdy tak nie robię, ale ciekawi mnie skąd to się bierze?

Czy to trojan na ich komputerze czy taki urok portalu?

Dzisiaj nagle sam na swoim koncie zobaczyłem taki wpis, którego z pewnością nie robiłem sam!

 

Jeśli nikt nie wkleił Ci tego wpisu na tablicę to prawdopodobnie wygenerowałeś go sam, wchodząc na jedną z takich stron coś tam musiałeś kliknąć (choćby zamknąć okienko z reklamą czy jakimś komunikatem) w tle był otwarty facebook i “voilà”.

Nie używać facebooka to najlepsze lekarstwo, dopóki facebook nie będzie lepiej chroniony to olać to wątpliwe medium a wszystkie emaile od tego dostawcy kierować do spamu i nie otwierać

Nie każdy może sobie pozwolić na olanie facebooka. 

 

A niby kto nie może sobie pozwolić na olanie FB.Jeśli firma jest normalna nie zwichrowana przez świat to nie ma takiej bzdury jak Facebook.

 

Wpisów takich, aplikacji czy newsów o “ciekawych treściach” jest multum na facebooku a nie tylko - zobacz na reklamy w internecie. Jak się bronić ? Prosto i łatwo.

Nie wchodzić na podejrzane strony czy zachwycające linki znajomych do artykułów typu “jak powiększyć piersi” czy “Musisz to zobaczyć - Win 8 za 40zł” … Pytasz jak to możliwe że się to tak rozrasta. Metoda łańcuszka - ktoś coś takiego włączy i automatycznie bez jego wiedzy pojawia się w aktualnościach.

Sam mam konto na Fb i nie narzekam na niechciane reklamy czy spam w aktualnościach, a to dzięki temu że blokuję wszystkie gry w które grają znajomi, ukrywam niechciane powiadomienia itp … co tu dużo pisać, kiedyś była nasza-klasa, teraz facebook się do tego portalu upodabnia.