Far Cry 3 - brak odpowiedzi po jednej/dwóch godzinach gry

(Togzyczny) #1

Witam, ostatnio kupiłem Far Cry 3 na uplay i po całości się wciągnąłem ale jest problem. Najpierw gra wyłączała się w prologu z informacją “Far Cry 3 przestał działać” ale rozwiązałem ten problem wyłączając usługę “TabletInput”. Następnie po ok. 2 godzinach rozgrywki gra bez powodu, nieoczekiwanie wyłączyła się z tą samą informacją, że program przestał działać. Grę uruchamiam ze skrótu w plikach gry, w zgodności z Win7 i jako administrator. Problem powtarza się cały czas co mniej więcej 1-2 godziny w losowych miejscach. Bez przerwy muszę robić save gry a najgorsze jest to, że potrafi się wyłączyć w trakcie misji głównej, w której oczywiście nie da zapisać gry (bo po co ubisoft prawda po co?!), a potem weź człowieku powtarzaj to wszystko bo pominąć oczywiście się nie da jak to u ubisoftu.

Komputer:

Lenovo Yoga 500 (15-ISK)

GT940m 2 GB

Intel i5 6200u

4 GB RAM

Windows 10 Home x64 (czysty, nie ten zaśmiecony od lenovo)

Ustawienia gry: 720p / własne; nisko-średnie (Gra wyciąga spokojnie 45-60 FPS)

Przeszukałem internet i nie znalazłem odpowiedzi. Pamiętam jak na starym komputerze pirat działał bez zarzutu a teraz z oryginalną grą muszę mieć problemy… ehh… Jeśli to ma znaczenie w trybie multi nie doznałem takiego problemu oraz w innej grze ubisoftu (Assasins Creed 3) też nie występował.

(lordjahu) #2

Zainstalowane masz sterowniki graficzne ?

(Togzyczny) #3

Zawsze mam aktualne, poza tym ta karta nie jest już najnowsza a sama gra z 2012 standardowo nie jest wspierana przez nikogo. Przy instalacji systemu pobrały się wszystkie sterowniki. Poza tym po każdej ich aktualizacji nie ma ani cienia poprawy w czymkolwiek.