Far Cry 3 - "czarny ekran" co chwile

witam

mam problem z far cry 3. Podczas gry często robi mi się “czarny ekran” tzn obraz na chwile znika a dźwięk jest, po 3-5 sekundach jest ok i mogę grać dalej przez minute, czasem dłużej. O co chodzi? Mam patcha 1.01. Dodam, że BF3 śmiga na ultra - zero lagów czy innych problemów, tylko FC3 szwankuje. Z ustawieniami kombinowałem - na niskich i na wysokich jest to samo. Temperatury w normie czyli GPU max. 72 stopnie, procek 55 max. Odpalałem grę w DX11 - gra się minimalizuje po rozpoczęciu gry, po czym nie mogę jej przywrócić. Na DX9 mogę grać ale występuje ‘migotanie’

Konfiguracja:

i3-3220 3.3 ghz

radeon hd 7770

4 gb ram

zasilacz ocz 550w

msi b75ma-e33

Masz najnowsze stery 13.1 ? Wgraj najnowszego patcha 1.04 i sprawdź czy problem nadal wystepuję.

miałem te stery 13.1 ale problem występował - zmieniłem na 12.11 bo podobno lepsze i nadal to samo, chociaż zauważyłem, że mam więcej FPS w BF3 także coś tam dały. no ale far cry 3 nadal się sypie. podejrzewam, że to błąd gry.

Spróbuj zaktualizować DirectX do najnowszej wersji.

DirectX jest najnowszy :confused:

już nie mam siły, wgrałem patcha i problem nadal jest

Dziwne,…ale opierając się na własnych doświadczeniach…u mnie przy wyłączającej się grze pomagało zmniejszenie taktowania karty graficznej przy pomocy MSI Afterburner…np o 50…ale to u mnie…może też pomoże…

Spatchowałem gre od nowa po reinstalacji, chyba pomogło.