Far cry 3 po pewnym czasie się zawiesza

Witam. Ostatnio kupiłem sobie Far Cry 3 i już od samego początku rozgrywki były z nim problemy. Podczas 1 cutscenki gdzieś tak w jej połowie gra mi się zawieszała totalnie, wywalało do paska zadań (dźwięk z gry nadal leciał) i nie mogłem tego zmaksymalizować, a w menadżerze zadań było Far cry 3 (brak odpowiedzi). Próbowałem wszystkiego, format systemu, czyszczenie rejestru, ccleaner, defragmentowanie, update biosu, instalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, usuwałem je całkowicie z kompa i instalowałem od nowa, nawet exe far cry sobie zablokowałem programem Windows7FirewallControll i nic, to samo. Gra mi chodzi płynnie, 50-60 fps, czasem są może spadki do 40-45 ale gra się spokojnie. Gra się w tej chwili wyłącza różnie, raz sie zwiesza tak że aż BSOD wyskakuje , raz tak ze komp sie na chwile zwiesza ale potem z powrotem działa, ale najczęściej mi minimalizuje grę, i wywala mi komunikat coś w stylu: Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 310.70 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność." Czy coś takiego. Oczywiście zawsze gra mi sie tak zwiesza że nic już w niej nie mogę zrobić i jedynym wyjściem jest wyłączenie gry menadżerem zadań. Czasami jest taki przypadek że wywala mi czarny ekran w grze, i jak minimalizuje ALT+TAB to mi wywala do paska, ale tak jak by gra wcale się nie zminimalizowała, tylko nadal jest czarny ekran ale z paskiem. I wtedy nie mogę nic włączyć ani zmaksymalizować, i jedynym wyjściem jest reset. To wyłączanie się gry i zawieszanie się dzieje w różnych odstępach czasu, raz po 30 sekundach od włączenia save’a, a czasem po 1,5h rozgrywki. Jednak to denerwuje. Aha, Normalnie to w 1 chwilach z far cry 3 kiedy sie jeszcze nie bawiłem żeby to naprawić, wywalało mi czarny ekran i komunikat: Program Far cry 3 przestał działać. Lecz się trochę pobawiłem i wyłączyłem opcje wyświetlania tych komunikatów, lecz nie pomogło.

Mój PC:

Karta graficzna: Zotac Geforce GTX 580 AMP2! Edition 3GB

Procesor: AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 3.30GHz

Płyta Główna: Asus M4A77TD

Ram: 2x4GB GoodRam DDR3 1333MHz CL9

Zasilacz: Nie pamiętam dokładnie jaki ale wiem że modularny 80+ 750W

PROSZĘ POMÓŻCIE BO NIE MAM SIŁY JUŻ SIĘ Z TYM BAWIĆ! BŁAGAM! !!

Jakieś starsze sterowniki do karty graficznej spróbuj i directx na czysto

jeżeli grasz na piracie to takie błędy mogą występować z winy cracka lub złej wersji gry, jeśli jednak masz oryginał to wiedz (nie mam fc3 więc nie wiem jak obecnie to wygląda) że od początku z tą grą jak i ac3 były same problemy bo ubisoft skopał optymalizacje i właśnie u niektórych osób występowały różne cuda i jeżeli nie wydali patcha który by to naprawił to obawiam się że nic na to nie poradzisz. po twoim sprzęcie nie wyglądą by to była wina komputera więc możliwe że to po prostu wina gry. jeżeli chcesz wiedzieć na 100% czego to wina to ściągnij gre z netu i sprawdź czy będzie taki sam efekt, wtedy się dowiesz czego dokładnie to jest wina.

Dokładnie! Z AC3 Mam ten sam problem, lecz w chwili obecnej gram w Far Cry dlatego napisałem o tej grze. Ściągnę z internetu, i napiszę jaki efekt. Pozdrawiam

skoro z ac3 masz taki sam problem to obstawiam że raczej to jest wina gry samej w sobie i wina ubisoft, a z tym nic się nie zrobi, trzeba jedynie czekać na patcha.

witam miałem ten sam problem winne okazały się pamięci. gdy zrobiłem test ramu były błędy . pożyczyłem inne kości i gra śmiga aż milo nic się nie zawiesza i nie wywala do pulpitu