Far Cry - zanikające tekstury

Witam :slight_smile:

Mam problem z grą, Far Cry (Kolekcja Klasyki). Sprawa wygląda tak, że gra się pięknie włącza, detale są poustawiane na maksymalne, wszystko wygląda w porządku, z jednym małym problemem - zanikają tekstury i strasznie przeszkadza to w grze.

http://i46.tinypic.com/14bnxp3.jpg - screen z gry.

Nic się nie przycina, wszystko działa płynnie nawet na maksymalnych detalach, to jest jedyny problem z grą. Czym może być to spowodowane?

Spróbuj ustawić detale na niższe i sprawdź czy problem ustąpi.

Zmieniłem detale z bardzo wysokich na wysokie, wciąż to samo.

Spróbowałbym obniżyć detale na “średnie”. Jeżeli problem będzie nadal występował spróbuj przeinstalować steroniki do karty graficznej.

poniżej wysokich są już chyba tylko niskie. spróbuję. :slight_smile:

Dodane 03.12.2012 (Pn) 17:41

Nic się nie dzieje na niskich, wciąż to samo, sterowniki również nie pomogły.

Nie wiem czy dobrze widzę - ale te twoje wysokie parametry graficzne wyglądają na średnie… wysokie w Fc powinny wyglądać jakoś tak - http://www.maximumpc.com/files/u57670/f … 541_sm.jpg , przynajmniej u mnie podobna była grafika.

No ale dobra, a jaką masz wersję gry ? Nie instalowałeś może nowych łatek do gry (patchy) ? Jaki masz system ?

Wyglądają na średnie, ale zobacz jakiego rozmaru ja podałem screen, a jakiego Ty. Poza tym, dodałem screen w rozdzielczości 1024x768, a rozdzielczość mojego monitora to 1280x1024, nic dziwnego więc, że nie jest wszystko gładkie. Ta jakość może wynikać także z tych tekstur. To tak jeśli interesują Cię spory nie na temat, dla którego został założony wątek. :slight_smile:

Na tym bannerze startowym wyświetla mi się takie coś:

Built 1395

Patch 1.33

System XP z SP 3, nie, nic sam nie patchowałem.

Nic się nie spieram - chcę pomóc :slight_smile:

Tu - http://www.ubi.com/us/downloads/info.aspx?dlid=691 - masz oficjalne patche do gry - spróbuj i napisz czy poskutkowało ^^

Patchowałem w kolejności 1.3 - 1.31 - 1.33 - 1.40. Nic to nie dało. :slight_smile:

Sterki do grafy aktualne ? Włączone wspomaganie PsyhicX ? Gra oryginalna ? NieModowana ? na jakich ustawieniach grafiki grasz - antyalizing / rozdzielczość ?

Jeśli to wersja z Kolekcji Klasyki, to ona jest chyba spatchowana do wersji 1.33. W tej chwili nie sprawdzę, bo dałem grę bratankowi.

Stery do grafiki, jeśli to one sprawiają kłopot, to spróbowałbym zainstalować starsze. Zdarzało mi się już, że gra lepiej działała na starszym sterowniku z płyty, niż najnowszym. Warto spróbować tego.

I nie wiem, czy wiesz ale jeden parametr, bodajże efekty specjalne, trzeba pozostawić na najniższym poziomie. Wysoki powoduje problem z noktowizorem. Ale to późniejszy etap gry.

Ten problem masz w całej grze, czy tylko w tym miejscu? Może dalej zniknie.

Tak, gra była spatchowana, ale i tak musiałem instalować patche od początku, bo przy instalacji 1.4 pokazywało, że nie mam wersji 1.33, a przy instalacji 1.33, że nie mam wersji 1.31 (i tak do 1.3). Sterowniki mam zainstalowane bodajże najnowsze, bo ściągałem niedawno, ale mam na płytce oryginalne do karty graficznej i jakoś nie chce mi się bawić, najwyżej odpuszczę sobię grę, a zagram przy okacji kiedyśtam.ten problem pojawiał się raczej co kawałek na mapce, nie wiem dokładnie, bo nie sprawdzałem, ale to i tak dosyć rozległy obszar.

Na youtube jakis gosc gra bez antyaliasingu dla tej karty graficznej i działa mu elegancko.

filmik tutaj

Nooo elegancko, aczkolwiek Cziter z gracza wielki skoro na God Modzie leci :slight_smile:

Też gram bez AA. :slight_smile:

Czy wszędzie się ten błąd pojawia ? Bo jak nie to możliwe że wszedłeś gdzieś na obszar gry z uszkodzonym kodem źródłowym.

Wszędzie.

Nic mądrego nie wymyślę. Na Twoim sprzęcie, pod XP gra powinna działać bez problemu.

Spróbuj ze sterownikiem graficznym z płyty.

Odinstaluj grę. I zainstaluj bez żadnych patchy. Może podczas instalacji coś poszło źle. I spróbuj, profilaktycznie, grać an takich ustawieniach, jak gra ustawi się sama. Czyli najniższych :slight_smile: