Far Manager - błąd przy próbie połączenia się z programem

Witam. Posiadam telefon se k800i. Dowiedziałem się, że można zmienić sterowniki programem Far. Ściągnąłem ów wymieniony program postępowałem zgodnie ze wskazówkami, które zamieszczone są tutaj> http://www.centrumse.pl/forum/index.php?showtopic=20038, jednak nie mogę znaleźć plugin ów SEFP 0.10.0.51. Dlatego też od razu przeszedłem do ustawiania w programie funkcji widniejące w linku (obrazek I). I przy przytrzymaniu przycisku “c” nic się nie dzieje. Po 60 sek. wyskakuje mi błąd: “Error Unable to open device EPIUSB Chexk for EPIUSB.SYS driver installed” Czy jest to wina tego, że nie zamieściłem pluginów w folderze instalacyjnym programu? Jeśli tak to bardzo był bym wdzięczny abyście podeśleli mi link do SEFP… .

P.S link wyżej podany zawiera instrukcję jak i co podmienić jednak nie mogę sobie z nią poradzić.

Ewentualnie jakim innym programem mógłbym zmienić sterowniki w moim telefonie?? Byłbym wdzięczny, gdyby była dołączona instrukcja obsługi krok po kroku :slight_smile:

Polecam XS++, jest to program o wiele bardziej łatwiejszy w obsłudze od FAR’a

:arrow: Download:

XS++

Sterownik USB Flash

Instalujesz sterowniki USB Flash, program XS++ nie wymaga instalacji.

:arrow: Krótka instrukcja:

  1. Uruchamiasz program i wciskasz “Connect”

xs2.JPG

  1. przytrzymując cały czas klawisz ‘c’ w telefonie (telefon musi być wyłączony!) podłączasz kabel (masz na to 30 sekund od momentu wciśnięcia “Connect”)

  2. Gdy program wykryje telefon, wybierasz FSX, a następnie Start FSX

(musisz poczekać chwilę na załadowanie folderów)

xs1.JPG

  1. Gdy program zakończy ładowanie folderów systemowych, przechodzisz do folderu ze sterownikami i do okienka obok wrzucasz pliki (poprostu je przeciągasz z folderu do okienka “Enumerated Files”)

Podczas wgrywania większej ilości plików, aplikacja może przez jakiś czas nieodpowiadać, w tym czasie nie zamykaj aplikacji i poczekaj cierpliwie, aż pliki załadują się.

Po zakończeniu operacji wciśnij przycisk “Shutdown” i odłącz telefon.

Ok. A jak tym programem mogę sprawdzić cid telefonu?? Czy jest tutaj w ogóle potrzebna ta informacja??

aha i jeszcze jedno: Czy jest to obojętne gdzie zainstaluje sterowniki usb flash, czy muszę je gdzieś konkretnie zainstalować??

Jak podłączysz telefon to w lewym oknie wyświetlą Ci się informacje nt. oprogramowania telefonu, wśród nich będzie też podany CID.

Jeżeli chodzi o sterowniki… Ściągnij je i poprostu uruchom plik instalacyjny gg-setup.exe… klikaj cały czas ‘dalej’ aż do zakończenia instalacji.

Z tego co wyczytałem telefon ma być wyłączony. A czy ma być wyciągnięta karta sim? Bo w instrukcji wyczytałem że w przypadku gdy posługuję się Far’em ma być wyciągnięta

Sorry, że tak się wypytuję ale jak to się mówi “kto pyta nie błądzi” :slight_smile:

Możesz wyciągnąć, ale nie jest to konieczne. Ja nie wyciągam karty SIM ani karty pamięci i telefon działa :wink:

Ok dzięki to by na razie było na tyle. Jednak jak będę miał jakieś wątpliwości to będę pytał dalej :DDzięki wszystko działa