Farbki i modelarstwo

Witam

Ostatnio coś zacząłem się bawić w sklejanie różnorakich modeli ( jak człowiek nie ma czym się zająć to różne głupoty do głowy przychodzą :wink: )

… plastikowych jak na razie. Problem w tym że dla zabawy chciałem je jeszcze pomalować no i szukam jakichś farb.

No i moje pytanie brzmi: Czy akwarelami można malować po plastiku ?

Tzn czy będą się trzymać itp … ( czemu akwarele ? bo z tego co widziałem w sklepach internetowych - są najtańsze )

czekam na szybką odpowiedź :wink:

pozdrawiam

:lol:

Do modeli są specjalne farbki, tu masz przykład:

http://hawid.com.pl/farby_modelarskie-c-26.html

Ja Ci polecam farbki HUMBROL albo MODEL MASTER

czemu głupoty ?

sam sklejam :stuck_out_tongue:

do modeli są specjalne farby :slight_smile: akwarelami w życiu nie pomalujesz modelu, to tak jakbyś próbował pokolorować szkło zwykłą kredką. po prostu się nie da :slight_smile:

druga sprawa, modele maluje się w trakcie sklejania; poszczególne części. bo po sklejeniu może być problem z dotarciem pędzelkiem do jakichś wąskich szczelin.

dlaczego wyjechałem akurat z akwarelami ? Bo na jednej stronie (internetowy sklep modelarski) zauważyłem że są dostępne: farby akwarelowe no to pomyslalem że można by je kupić :]

no ale sądząc po Waszych wypowiedziach, muszę się za innymi rozejrzeć :slight_smile:

:slight_smile: tak mi dziwnie się skojarzyło… (chłopak, lat 18 bawi się w sklejanie zabawek :slight_smile: troche dziwnie brzmi co nie? :stuck_out_tongue:

Niby dlaczego… są ludzie co mają po 40 i starsi co sklejają modele… zarówno plastikowe jak i papierowe, no i ci z bardziej zagorzali co robią np. modele latające.