Fash, Ipla i gry GOG na Linux Mint/Debian edition

Witam, co ma pewniejsza przyszłość ? Linux Mint czy Mint Debian Edition ? Mam 8GB ram więc zainstaluję wersję 64bit. Jak wygląda sprawa z Flashplayerem dla 64bit ? Co z Ipla, nie ma już instalatora dla pingwina. Ponoć można zainstalować XBMC i plugin, czy będzie działać ? Mam też pakiet Ipla World czy w tej wtyczce do XBMC będę mógł się zalogować ? Co. Grami GOG.com dużo z nich krzysta z DOSBOXA czy będę musiał korzystać z WINE czy będę mógł jakoś wyciągnąć pliki z instalki gog i uruchomić na natywnej pingwinowej instalce dosboxa ?

Pewniejszą przyszłość ma LMDE. Flash dla 64 bit działa w porządku.

Flash jest ale stara wersja. Nowe wersje masz tylko w chrome

Środowisko minta z czasem zaczęło pracować u mnie topornie. Animację przycinały, aplikację długo się ładowały. Zresztą Mint sprawia wrażenie niedopracowanego przez słabe spolszczenie i mało estetyczne Gui. Polecam OpenSusa. 

 

  1. Co do ipli, to wystarczy doinstalować polską wtyczkę do XBMC

http://sd-xbmc.org/

http://www.linuxportal.pl/newsbar/tvn-player-w-ubuntu-i-odtwarzanie-tvp-ipla-iplex-canal-hbo-czy-national-geographics-id155641

  1. Flash 64 bitowy na 64 bitowej dystrybucji chodzi na pewno szybciej, niż flash 32bit na 32bitowej dystrybucji. Nie ma z nim problemu. Niestety najnowsza wersja flasha dla linuksa jest dostępna tylko i wyłącznie dla Google Chrome. Można doinstalować przerobionego flasha pod chromium. Niestety Firefox, Opera i reszta mają starszą wersję.

  2. Bez wine się nie obędzie.