FASMW - dobre sposoby organizacji plikow zalacznikowych

Mam pytanie zwiazane z programowaniem w FASMW 1.XX. XX :

Tworze jakas makrodefinicje nazwijmy ja MACRO_A, ta makrodefinicja wymaga zadeklarowanej w pamieci jakiejs zmiennej powiedzmy o nazwie ZMIENNA. Nie ma oczywiscie najmniejszego problemu do tej pory. Teraz jednak chciałbym zapisac kod tej macrodefinicji w pliku zalacznikowym nazwijmy go LIBRA1.INC.

Dotarlismy do sedna sprawy: Jak mam spowodowac zeby dolaczenie pliku LIBRA1.INC w sekcji kodu, spowodowalo jednoczesne zadeklarowanie wartosci ZMIENNA w sekcji danych programu ???

Jezeli chodzi o macrodefinicje to problem nie wydaje sie tak uciayliwy jak w przypadku podprogramow (czyt. wywolania Call > Ret) gdzie nie ma (lub nie znam) moliwosci deklarowania zmiennych localnie …

Ogolnie pytanie: Czy ktos zna jakies dobre metody rozwiazywania podobnych problemow ??? Z gory dzieki za wszelka pomoc w temacie.

Poniej ‘klasyczny’ (jezeli chodzi o mnie oczywiscie problem): Podprogramy w pliku < Process.inc > koystaja ze zmiennych

zdefiniowanych w pliku < MainDataA.inc > … ? ? ?

format PE GUI

entry start

include 'Winmain32.inc'

section '.code' code readable executable

include 'Code\Process.inc'

start:

include 'Code\start.inc'


section '.data' data readable writeable executable

include 'Data\MainDataA.inc'



section '.import' import data readable executable

include 'Data\ImportWinApiA.inc'

marcinzabrze1 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładniej mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.