FastStone Image Viewer czy XnView

Witam,

Którą przeglądarkę grafiki byście polecili? Pod uwagę bierzemy tylko dwie wymienione w tytule.

Pozdrawiam

Ja wybrałbym FastStone Image Viewer,a tak normalnie to Irfana używam.

Testowałem różne darmowe, głównie IrfanView, FastStone Image Viewer, XnView i inne. Najbardziej wygodny jest FastStone, dodatkowo przyjemny w użytkowaniu, ma wszystko co niezbędne, a najważniejsze że najlepiej sobie radzi z plikami RAW. Jedyne minusy; obsługuje mało różnych formatów graficznych i ma wolne wygładzanie… XnView zły nie jest, ale dla mnie jest zbyt zagmatwany, a IrfanView nie najgorszy - prosty i szybki, ale i tak lepszy jest FastStone. Zresztą każdy z tych programów ma swoich zwolenników, najlepiej samemu przetestować i zdecydować który lepszy :slight_smile:

Najlepsze z darmowych to XnView i IrfanView. Ogrom opcji, funkcjonalne, lekkie i użyteczne, polecam.

a ja właśnie nie potrzebowałem takiego… dziś pobrałem i zainstalowałem FastStone Image Viewer a ukierunkowane to było tym ze miał byc prosty a zarazem nie przeciętny program z kilkoma użytecznymi funkcjami, stabilny pod XP :stuck_out_tongue: