FAT32 czy NTFS?

Witam - Mam starszego kompa z dyskiem 120gb podzielonym na 4 partycje i chciałem dowiedziec sie od Was czy lepiej bedzie gdy zainstaluje win xp pro na systemie plików FAT32 a może NTFS czy w przypadku systemu NTFS komputer, system, dyski, nie beda wolniej chodziły biorac pod uwage ze komputer ma procka 2Ghz ramu 1gb i karta radek x800?

NTFS zdecydowanie

jestes pewien ze w przypadku starego kompa bedzie to dobre rozwiazanie i nic nie bedzie zwalniało?Pytam dlatego ze słyszałem rozne opinie i sam juz w koncu mam metlik…

Miałem o wiele słabszy komputer (Duron 900Mhz, 128MB RAM, HDD 40GB, GeForce2) i miałem NTFS z WinXP. Śmigało ładnie i bez żadnych problemów.

NTFS na twardziela.

http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm

Tu masz tabelkę porównawczą.

Jak będziesz miał windows xp to tylko NTFS. Co innego jak by to był win 98/95. W FAT jest za dużo ograniczeń np. w FAT32 maksymalny rozmiar jednego pliku to 4GB.

to teraz mam pytanko czy moge zainstalowac system na partycji majacej 15gb w NTFS czy lepsza bedzie partycja 30gb a jesli tak to dlaczego?

wystarczy na spokojnie partycja 15 GB

Na Xp wystarczy nawet mniej.

Na system powinno wystarczyć jakieś 6-7 Gb. Uwzględniając System + Service Pack 2/3.

no na sam system tak, ale zostawmy miejsce na różnego rodzaju programy i inne pierdoły :slight_smile: więc 15 może być i jeszcze miejsce zostanie :slight_smile: