FAT32 NA NTFS bez utraty danych

witam wszystkich.mam pytanie czy warto skonwertować fat 32 na ntfs???

słyszałem że ntfs jest szybszy i bezpieczniejszy.czy możliwa jest konwersja fat32 na ntfs bez utraty danych???otóż chciałbym skonwertować drugą partycje(D) a systemową© zostawić jako fat32.

pozdrawiam

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/440,1 … _NTFS.aspx

Uruchom wpisujemy komendę cmd, która spowoduje otwarcie wiersza poleceń. Następnie w nim umieszczamy następujące polecenie:

convert d: /fs:ntfs

Zostanie nam zadane pytanie czy jesteśmy pewni tej operacji. Oczywiście odpowiadamy tak.

Potrzebuję w moim laptopie przekonwertować partycję C: na system NTFS (mam FAT32) - proszę napiszcie jak to zrobić bez utraty danych. Pozdrawiamm

Przecież masz wyżej opisane co i jak… A krok po kroku:

  • wykonaj sprawdzenie partycji na okolicznoś ew. błędów poleceniem chkdsk (albo przyciskiem we właściwościach partycji)

  • zdefragmentuj partcje(ę), które chcesz konwertować

  • następnie wg. przepisu pinia150 start -> uruchom -> cmd i tutaj convert c: /fs:NTFS

Ponieważ konwersja jest możliwa tylko wtedy gdy na konwertowanym woluminie nie ma żadnych otwartych plików (co na partycji systemowej nie jest możliwe podczas pracy systemu) zostanie ona wykonana podczas następnego uruchomienia systemu. Oczywiście pod warunkiem, że wyrazisz na to zgodę wpisując odpowiednią literę na pytanie programu convert.

Program Paragon Partition Magic.

To źle słyszałeś, NTFS jest ciut wolniejszy, ale jest to praktycznie niezauważalne.

Kompletny bezsens :!: :!: :!:

Co w ten sposób chcesz osiągnąć ??

Jak już to partycja systemowa w NTFS a pozostałe w FAT32, lub wszystkie w NTFSie.

tak:

pod warunkiem, że nie będziesz miał przerwy w zasilaniu podczas tej operacji, wskazane jest zasilanie przez UPS.