Fat32 w nowym laptopie - dlaczego?

Witam, dlaczego w moim laptopie mam partycje Fat32 (systemową i dodatkową). Wiem, że można je przekonwertować ale dlaczego użyto Fat32 ?

Pytam głownie z ciekawości, bo laptopa i tak oddam spowrotem do sklepu :slight_smile:

a jaki system jest na tym laptopie postawiony? i dlaczego go oddajesz?:stuck_out_tongue:

dlatego że masz

Obraz systemu podobnie jak w “ghost” Nortona . A program Acer Recovery nadpisuje w fat32.Mam nadzieje że o taki laptopie mówimy?

Nie nie o takim. Mam Asusa czyli chyba górna pólka, no ale z tego co mówisz to chyba jest podobnie. No i co konwertować partycje systemową do ntfs? Bez sensu są te laptopy :slight_smile: Wolalem te starsze modele dla normalnych a nie te nowe dla “informatycznie-niedorozwinietych” :slight_smile:

W jakich modelach można jeszcze dostać nośnik windowsa? Zamiast tej plytki recovery, najlepiej bez tych badziewi typu norton co laduje w rejestr ok 4 tyś wpisów.

Dodam, że wbrew temu co czytam na komentarzach , wcale nie tak trudno jeszcze dostać w miare nowego lapka z xp albo bez systemu. :slight_smile:

w żadnym nie dostaniesz XPka na płycie cd tylko masz recovery cd albo partycje ukrytą z OSem…

pozatym, to, że masz dołączonego Norton`a na płycie, nieznaczy, że musisz go instalować…

co do laptopów z XP/bez OS`u - tak, są jeszcze dostępne, ale większość z nich to słaby badziew (mowa o modelach w sklepach - nie allegro) ;}

Ja właśnie zrobiłem błąd ponieważ przed nagraniem nośnika nie odinstalowałem Nortona do tego usunąłem partycje recovery i teraz podczas reinstalacji mam go z systemem - Porażka . Nie ma to jak czysty system instalujesz co chcesz.

Z reguły Fat32 nadaje się (podobno) do zastosowania domowego…

A co Ci się nie podoba w FAT32? :slight_smile:

Czy używasz jakichś tam funkcji NTFS?

NTFS jest bezpieczniejszy. :slight_smile:

No wiesz, jeszcze ze 3 lata temu byla plytka windowsa do każdego modelu więc może w tych tańszych też tak jest, ale wątpie i pewnie masz racje :frowning:

Slucham? Na jakiej płycie??? Ja mam juz ten obraz systemu z syfiastym nortonem !!

Ciekawe czy to samo powiedziałbyś o moim asusie za 4 tys. :slight_smile:

Większość, zgadza sie ale nie asusy :slight_smile: Poza tym wystarczy w skąpiec.pl zaznaczyć sobie wyszukanie modeli bez systemu i wyskoczy spora lista dobrych modeli, tyle, że w mniej znanych sklepach. No ale jak ktoś chodzi tylko po vobisie to :stuck_out_tongue:

Poza tym co to znaczy laptop - badziew? Wczesniej mialem hp z procesorem M i kartą intela i nie widze ZADNEJ roznicy w działaniu z moim nowym lapkiem z core 2 duo i ati x2300. Zadnej roznicy, a martyca glare mnie irytuje i to bardzo. Wiec wniosek jest taki, że laptopy nadal nie doruwnują PC i nadają sie do zastosowań biurowych/mobilnych i internetu. a nie do zastosowań stricte domowych.

Naprawde wspólczesne nowe laptopy a zwlaszcza ich mozliwosci są według mnie mocno przereklamowane. Ale cóż, każdy ma inne potrzeby i gusta.

płytka recovery dla asusa posiada właśnie nortona ale nie trzeba go instalować wystarczy przerwać jak wyskakuje okno instalacji nortona…