Fat32

(Edyp466) #1

czy mozna zamienic fat32 na dysku d na NTFS :o :stuck_out_tongue: :cry:

(system) #2

Witam,

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9702

(system) #3

a tutaj masz plusy i minusy FATa i NTFS

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... t=fat+ntfs

(Mbartek) #4

Aby zmieni膰 system plik贸w z fat32 na ntfs mo偶na si臋 pos艂u偶y膰 programem partition magic (polecam 8.0) lub poleceniem convert :slight_smile: dok艂adnie:

w uruchom wpisz CMD a nastepnie w konsoli CONVERT /? i tam wyskoczy ci pare podpowiedzi co mo偶na zrobi (nie mam na to innego okre艣lenia) :slight_smile: i tyle, a co do twojego pytania.....oczywi艣cie 偶e mo偶na i wszystko bedzie ok :slight_smile: ja sam kiedy艣 przez przypadek zainstalowa艂em xp na fat32 i convertowa艂em partycje systemow膮. Taka przesiadka z fat32 na ntfs to nie tylko "drobna bo drobna" poprawa szybko艣ci twojego Jumbo Jeta ale i wi臋ksze bezpiecze艅stwo. Polecam aby艣 przejrza艂 sobie linki kt贸re napisali koledzy wy偶ej :slight_smile:

(Roseng) #5

Mo偶na te偶 to zrobi膰 z p艂ytki instalacyjnej Windowsa XP, problem w tym,偶e jak bedziesz chcia艂 zainstalowa膰 windows ME,98 to nie beda widziec plik贸w w systemie fat32 czyli ca艂ej partycji D, w sumie to nie problem ale ostatnio tak mi system siad艂 ze nawet mi cd-rom nie dzia艂al i musialem formatowac z dosu, a tylko 98 mi startuje z dosu wiec musialem robic potem nakladke xp, a wiekszosc instalek mia艂em na partycji D ale to tylko moja historia, ja na wszelki wypadek partycje c zostawiam na fat32

(Mbartek) #6

z tym sie zgodze! jezeli masz zamiar uzywac strszych wersji windows (przed 2000) to zalecam Fat32 no chyba ze wszystko bedziesz mial na ntfs czy jak ci sie tam podoba :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

(Edyp466) #7

dzieki wszystkim :lol: :smiley: :-o jest ok WOLNOSC DLA UKRAINY

(Krystek14) #8

mam pytanie czy partycja glowna z winda moze pozostac na fat32 a druga partycja przekonwertowana (oczywiscie bez utraty danych) na ntfs? pomozcie bo musze wrzucic na dysk cos powyzej 4gb a nie moge :frowning:

(Maniooo666) #9

Witam,

z tego wynika, 偶e niedok艂adnie przeczyta艂e艣 posty w linku podanym przez strumienianina. Je艣li masz ochot臋, mo偶esz r贸wnie偶 zajrze膰 TUTAJ.

(Krystek14) #10

no ok ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy moge sobie zatrzymac system na facie. dla mnie to baaaaaaaaaaaaaaaardzo wazne bo moj starszy pracuje na kompie i wszystke materialy ma na c: wiec jak by sie cos spierdzielilo to bym chyba polecial z domu na pysk

(Maniooo666) #11

Na jakich partycjach mo偶na zainstalowa膰 systemy masz TUTAJ , dylemat podobny do Twojego, ale w sytuacji odwrotnej (zreszt膮 zn贸w z linka podanego przez strumienianina, a dalej przez pysia i fiest臋 - nie doczyta艂e艣 :wink: ), masz TUTAJ.

(Djcesar) #12

A ja mam pytanie czy w windowsie ME mozna zmienic system plikow z FAT32 na NTFS????

(Maniooo666) #13

Witam,

jeden z podanych wcze艣niej link贸w daje jednoznaczn膮 odpowied藕 na Twoje pytanie. :wink:

(Djcesar) #14

to jak mam to zrobi uruchomilem komputer z dyskietka startowa i wlaczylem komputer z obsluga cd-romu i wpisuje convert c: /fs:ntfs /v i ni sie nie dzieje

(Maniooo666) #15

Witam,

hmmm, chyba kolega Scarface ma teraz wi臋kszy m臋tlik w g艂owie, ni偶 przed zadaniem pytania. Mi chodzi艂o dok艂adnie o TEN link i wynikaj膮cy z tego fakt, 偶e WinME "lubi" partycje FAT-owskie i na takich musi by膰 instalowany, natomiast Sharkowi chyba o to, 偶e przy pomocy odpowiednich program贸w mo偶na zmieni膰 inne partycje. Shark, skomentuj.

UPDATE

W TYM tym w膮tku Ci si臋 to uda艂o, czy to oznacza, 偶e teraz siedzisz na innym systemie?

(Damian) #16

Bez problemu zrobisz to Partition Magickiem

(fiesta) #17

Teraz to ma jeszcze wi臋kszy.

Je偶eli na dysku c kt贸rych chcesz przekonwerterowa膰 na NTFS masz WIN ME to nawet tego nie pr贸buj gdy偶 ME nie mo偶e by膰 zainstalowany na dysku z formatem plik贸w NTFS. Nawet bez pomocy specjalnych program贸w system ten nie zobaczy innej partycji czy dysku NTFS !!

(Asterisk) #18

Nie powielaj ==:> Kasacja

(Bartekdko1) #19

hehe oki sorki zwracam honor co by to bylo gdyby nie moderator , istna sodoma i gomora :lol: :wink: