Fat32

czy mozna zamienic fat32 na dysku d na NTFS :o :stuck_out_tongue: :cry:

Witam,

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9702

a tutaj masz plusy i minusy FATa i NTFS

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=fat+ntfs

Aby zmienić system plików z fat32 na ntfs można się posłużyć programem partition magic (polecam 8.0) lub poleceniem convert :slight_smile: dokładnie:

w uruchom wpisz CMD a nastepnie w konsoli CONVERT /? i tam wyskoczy ci pare podpowiedzi co można zrobi (nie mam na to innego określenia) :slight_smile: i tyle, a co do twojego pytania…oczywiście że można i wszystko bedzie ok :slight_smile: ja sam kiedyś przez przypadek zainstalowałem xp na fat32 i convertowałem partycje systemową. Taka przesiadka z fat32 na ntfs to nie tylko “drobna bo drobna” poprawa szybkości twojego Jumbo Jeta ale i większe bezpieczeństwo. Polecam abyś przejrzał sobie linki które napisali koledzy wyżej :slight_smile:

Można też to zrobić z płytki instalacyjnej Windowsa XP, problem w tym,że jak bedziesz chciał zainstalować windows ME,98 to nie beda widziec plików w systemie fat32 czyli całej partycji D, w sumie to nie problem ale ostatnio tak mi system siadł ze nawet mi cd-rom nie działal i musialem formatowac z dosu, a tylko 98 mi startuje z dosu wiec musialem robic potem nakladke xp, a wiekszosc instalek miałem na partycji D ale to tylko moja historia, ja na wszelki wypadek partycje c zostawiam na fat32

z tym sie zgodze! jezeli masz zamiar uzywac strszych wersji windows (przed 2000) to zalecam Fat32 no chyba ze wszystko bedziesz mial na ntfs czy jak ci sie tam podoba :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

dzieki wszystkim :lol: :smiley: :-o jest ok WOLNOSC DLA UKRAINY

mam pytanie czy partycja glowna z winda moze pozostac na fat32 a druga partycja przekonwertowana (oczywiscie bez utraty danych) na ntfs? pomozcie bo musze wrzucic na dysk cos powyzej 4gb a nie moge :frowning:

Witam,

z tego wynika, że niedokładnie przeczytałeś posty w linku podanym przez strumienianina. Jeśli masz ochotę, możesz również zajrzeć TUTAJ.

no ok ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy moge sobie zatrzymac system na facie. dla mnie to baaaaaaaaaaaaaaaardzo wazne bo moj starszy pracuje na kompie i wszystke materialy ma na c: wiec jak by sie cos spierdzielilo to bym chyba polecial z domu na pysk

Na jakich partycjach można zainstalować systemy masz TUTAJ , dylemat podobny do Twojego, ale w sytuacji odwrotnej (zresztą znów z linka podanego przez strumienianina, a dalej przez pysia i fiestę - nie doczytałeś :wink: ), masz TUTAJ.

A ja mam pytanie czy w windowsie ME mozna zmienic system plikow z FAT32 na NTFS???

Witam,

jeden z podanych wcześniej linków daje jednoznaczną odpowiedź na Twoje pytanie. :wink:

to jak mam to zrobi uruchomilem komputer z dyskietka startowa i wlaczylem komputer z obsluga cd-romu i wpisuje convert c: /fs:ntfs /v i ni sie nie dzieje

Witam,

hmmm, chyba kolega Scarface ma teraz większy mętlik w głowie, niż przed zadaniem pytania. Mi chodziło dokładnie o TEN link i wynikający z tego fakt, że WinME “lubi” partycje FAT-owskie i na takich musi być instalowany, natomiast Sharkowi chyba o to, że przy pomocy odpowiednich programów można zmienić inne partycje. Shark, skomentuj.

UPDATE

W TYM tym wątku Ci się to udało, czy to oznacza, że teraz siedzisz na innym systemie?

Bez problemu zrobisz to Partition Magickiem

Teraz to ma jeszcze większy.

Jeżeli na dysku c których chcesz przekonwerterować na NTFS masz WIN ME to nawet tego nie próbuj gdyż ME nie może być zainstalowany na dysku z formatem plików NTFS. Nawet bez pomocy specjalnych programów system ten nie zobaczy innej partycji czy dysku NTFS !!

Nie powielaj ==:> Kasacja

hehe oki sorki zwracam honor co by to bylo gdyby nie moderator , istna sodoma i gomora :lol: :wink: