Fat32

czy mozna zamienic fat32 na dysku d na NTFS :o :stuck_out_tongue: :cry:

Witam,

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9702

a tutaj masz plusy i minusy FATa i NTFS

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ÔÇŽ t=fat+ntfs

Aby zmienić system plików z fat32 na ntfs można się posłużyć programem partition magic (polecam 8.0) lub poleceniem convert :slight_smile: dokładnie:

w uruchom wpisz CMD a nastepnie w konsoli CONVERT /? i tam wyskoczy ci pare podpowiedzi co mo┼╝na zrobi (nie mam na to innego okre┼Ťlenia) :slight_smile: i tyle, a co do twojego pytaniaÔÇŽoczywi┼Ťcie ┼╝e mo┼╝na i wszystko bedzie ok :slight_smile: ja sam kiedy┼Ť przez przypadek zainstalowa┼éem xp na fat32 i convertowa┼éem partycje systemow─ů. Taka przesiadka z fat32 na ntfs to nie tylko ÔÇťdrobna bo drobnaÔÇŁ poprawa szybko┼Ťci twojego Jumbo Jeta ale i wi─Öksze bezpiecze┼ästwo. Polecam aby┼Ť przejrza┼é sobie linki kt├│re napisali koledzy wy┼╝ej :slight_smile:

Można też to zrobić z płytki instalacyjnej Windowsa XP, problem w tym,że jak bedziesz chciał zainstalować windows ME,98 to nie beda widziec plików w systemie fat32 czyli całej partycji D, w sumie to nie problem ale ostatnio tak mi system siadł ze nawet mi cd-rom nie działal i musialem formatowac z dosu, a tylko 98 mi startuje z dosu wiec musialem robic potem nakladke xp, a wiekszosc instalek miałem na partycji D ale to tylko moja historia, ja na wszelki wypadek partycje c zostawiam na fat32

z tym sie zgodze! jezeli masz zamiar uzywac strszych wersji windows (przed 2000) to zalecam Fat32 no chyba ze wszystko bedziesz mial na ntfs czy jak ci sie tam podoba :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

dzieki wszystkim :lol: :smiley: :-o jest ok WOLNOSC DLA UKRAINY

mam pytanie czy partycja glowna z winda moze pozostac na fat32 a druga partycja przekonwertowana (oczywiscie bez utraty danych) na ntfs? pomozcie bo musze wrzucic na dysk cos powyzej 4gb a nie moge :frowning:

Witam,

z tego wynika, ┼╝e niedok┼éadnie przeczyta┼ée┼Ť posty w linku podanym przez strumienianina. Je┼Ťli masz ochot─Ö, mo┼╝esz r├│wnie┼╝ zajrze─ç TUTAJ.

no ok ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy moge sobie zatrzymac system na facie. dla mnie to baaaaaaaaaaaaaaaardzo wazne bo moj starszy pracuje na kompie i wszystke materialy ma na c: wiec jak by sie cos spierdzielilo to bym chyba polecial z domu na pysk

Na jakich partycjach mo┼╝na zainstalowa─ç systemy masz TUTAJ , dylemat podobny do Twojego, ale w sytuacji odwrotnej (zreszt─ů zn├│w z linka podanego przez strumienianina, a dalej przez pysia i fiest─Ö - nie doczyta┼ée┼Ť :wink: ), masz TUTAJ.

A ja mam pytanie czy w windowsie ME mozna zmienic system plikow z FAT32 na NTFS???

Witam,

jeden z podanych wcze┼Ťniej link├│w daje jednoznaczn─ů odpowied┼║ na Twoje pytanie. :wink:

to jak mam to zrobi uruchomilem komputer z dyskietka startowa i wlaczylem komputer z obsluga cd-romu i wpisuje convert c: /fs:ntfs /v i ni sie nie dzieje

Witam,

hmmm, chyba kolega Scarface ma teraz wi─Ökszy m─Ötlik w g┼éowie, ni┼╝ przed zadaniem pytania. Mi chodzi┼éo dok┼éadnie o TEN link i wynikaj─ůcy z tego fakt, ┼╝e WinME ÔÇťlubiÔÇŁ partycje FAT-owskie i na takich musi by─ç instalowany, natomiast Sharkowi chyba o to, ┼╝e przy pomocy odpowiednich program├│w mo┼╝na zmieni─ç inne partycje. Shark, skomentuj.

UPDATE

W TYM tym w─ůtku Ci si─Ö to uda┼éo, czy to oznacza, ┼╝e teraz siedzisz na innym systemie?

Bez problemu zrobisz to Partition Magickiem

Teraz to ma jeszcze wi─Ökszy.

Je┼╝eli na dysku c kt├│rych chcesz przekonwerterowa─ç na NTFS masz WIN ME to nawet tego nie pr├│buj gdy┼╝ ME nie mo┼╝e by─ç zainstalowany na dysku z formatem plik├│w NTFS. Nawet bez pomocy specjalnych program├│w system ten nie zobaczy innej partycji czy dysku NTFS !!

Nie powielaj ==:> Kasacja

hehe oki sorki zwracam honor co by to bylo gdyby nie moderator , istna sodoma i gomora :lol: :wink: