Fatal error przy próbie uruchomienia Skype

Mam XP SP2

Co robić??

Tu monit jaki się pokazuje przy uruchomieniu kompa;

fatal.error.skype.monit.jpg

To od skype bo ten monit ma na pasku menu ikonę skype

Microsoft był tak miły, że instalując nową wersję Skype nie uprzedza o pewnych składnikach , które potrzebne mu są do działania. Pomijajac dokładnie czego mu brakuje najprościej jest uaktualnić wersję Windowsa XP do SP3.

http://www.microsoft.com/pl-pl/download … aspx?id=24 (kontynuujemy bez microsoft update oraz oczywiście bez żadnych dodatków polecanych)

Najbardziej rozczarowuje tutaj Microsoft , który jest również właścicielem Skype, że tak poważny błąd w instalacji (brak sprawdzenia bibliotek, zgodności itp) uszedł im uwadze.

Oprócz instalacji Service Pack 3, uruchom także Windows Update i zainstaluj resztę niezbędnych aktualizacji do systemu.

Nawet jeżeli nie rozwiąże to bezpośrednio problemu to na pewno sprawi że system będzie mniej dziurawy.

U mnie były problemy ze skype pomimo że jest XP sp3. To znaczy nie pojawiał się taki komunikat jak autorowi. Ale były problemy taki że system się zawieszał w trakcie używania skype rozmowy. Z objawem takim że obraz komputer się zawieszał i z głośników wydobywał się głośny stukot. Zawieszało się też nawet nie używając skype. Dopiero po kilku przypadkach doszłem że winien skype. Pomogło wstępnie wyłączenie w programie sprawdzanie aktualizacji. Ale dalej chociaż rzadziej się zawieszał komp np. podczas rozruchu systemu. Dopiero przestawienie w usługach na ręczny skype Updater się uspokoiło. Nie wiem jak teraz bo chyba pare aktualizacji systemu było. I czy wyeliminowało zawieszenie ale nie mam potrzeby wracać do ustawień na automatyczne aktualizacje skype w wyżej wymienionych pozycjach.

Problem przyczynowo-skutkowy… skype inicjuje urządzenia typu kamera jako wejście direct show directx i zamiast stwierdzać problem zawisa, byc może tu masz problem choć updejter nie inicjuje raczej urządzenia (choć kto tam wie).

Czy to ten problem można sprawdzić w vlc odtwarzajac kamere (otworz urzadzenie przechwytywania…). Po sprawdzeniu zawsze można wyeleminować, że to nie to.

Jak masz do kogoś jakieś zastrzeżenia to kontaktuj się na PW, zbędną treść usuwam.