Fatalna jakoś obrazu-virtualna maszyna, virtualny system

Witam serdecznie, czy do systemu postawionego na wirtualnej maszynie trzeba instalować sterowniki k.graficznej, bo obraz wyświetlany wygląda jak jakiś jpg po kompresji. Na macierzystym systemie są sterowniki i jest wszystko ok, obraz jak żyletka, a tam byle jak-sztuka cierpi. Jeżeli trzeba to posiadam grafikę GeForce GTX460 1gb, i pytanie czy są jakieś okrojone sterowniki na sieci, bo mały dysk zrobiłem dla tego systemu, i nie chce pobierać całej paczki 200 megowej do tego systemu, da się tak? :slight_smile:

Czego używasz do wirtualizacji?

Oracle VM VirtualBox

Kartę graficzną masz emulowaną.

Sterowniki musisz zainstalować z VBoxGuestAdditions.iso. Obraz ten znajduje się w katalogu instalacyjnym Vboxa “C:\Program Files\Oracle”.

znalazłem ten plik, co z nim zrobić?

Zamontuj jako napęd CD w maszynie wirtualnej.

Chociaż nie sądzę, żeby instalacja sterowników była konieczna. Virtual Box emuluje jakąś prostą, bardzo popularną kartę graficzną i najlepsze sterowniki do niej prawie na pewno są już wbudowane w system (i to dowolny, nie tylko XP, czy w ogóle systemy MS).

Sprawdź natomiast czy przydzieliłeś w VB odpowiednią ilość pamięci dla emulacji grafiki.

dobra zrobię tak jak mówiłeś, a przydzieliłem około 40 mb dla wirtualnej maszyny pamięci, powinno być więcej?

zdarza się tak, że czasami po prostu strony są wyświetlane bez grafiki i szablonów tylko jakieś tak jakby ramki i sam tekst, i dlatego sądzę, że na 95% to właśnie problem z grafiką-sterownikami jest.

40MB dla pamięci wideo!? Na takiej karcie to sam, goły XP z biedą będzie się wyświetlał prawidłowo. Daj mu minimum te 128MB i wtedy zobacz czy i co się dzieje.

pomyłka, miałem 43mb przydzielone. 128mb, to jest max, jaki mogę w ogóle przydzielić.

a taka moja refleksja, jak miałem gf gainwarda MX440 64mb pamięci to mi windows chodził czysto, więc myślałem sobie, że na 40 mb też sobie da gładko radę, ale jednak tak nie jest.

:wink: