Fatalna jakość obrazu (kamera canon legria fs200)

Witam :slight_smile:

Mam nie lada problem z kamerą Canon Legria FS200 (nie jest to kamera HD), którą niedawno zakupiłam w sklepie. Otóż nagrany obraz jest bardzo kiepskiej jakości ( widać szumy i pixele) i nierozumiem dlaczego, ponieważ jak sprawdzałam komentarze, to kupujący zachwalają ową kamerę. Dla porównania nagrałam filmik w jakości SP (standart play) i w jakości XP i niestety obraz jest za szumiony i pojawiają się pixele. A jak pomieszczenie jest kiepsko oświetlone, to ma się wrażenie, że kręciło się w piwnicy :). Oczywiście filmik zrzucam z karty SD (nie podłączam kablem USB, ale może przez, to, że tak robię jakość obrazu jest nie do przyjęcia). W porównaniu, ze starą kamerą Sony Hi8, to ta kamerka wypada cienko.

I teraz drodzy Panie i Panowie doradźcie mi, czy kamerę oddać i zamienić na kamerkę HD Sony, ale czy wtedy jakość będzie lepsza, albo porównywalna choć trochę z analogiem. Studiuję na filmówce i na co dzień mam styczność z różnymi kamera gorszymi i lepszymi, ale tego jakoś nie mogę rozgryźć, bo tą wiedzę co posiadam okazuje się, że nie jest niestety wystarczająca.

W każdym bądź razie dziękuje za jakiekolwiek sugestie i porady. Pozdrawiam ciepło.

Zmartwił mnie Twój wpis.Od jakiegos czasu nosze sie z zakupem kamery.Jestem laikiem jesli chodzi o kamery cyfrowe,ale z natury bardzo dokladnie staram sie przemyslec na co wydaje swoje pieniadze.Wlasciwie to od 2 dni siedze przy laptopie i czytam rozne oferty i informacje o kamerach.Ta mi jakos przypasowala.Nawet wyslalam maila z pytaniami do sklepu,w ktorym zamierzam ja kupic tuz po Nowym Roku.Na koniec wrzucilam jeszcze nazwe "naszej"kamery w google i znalazlam min twoj wpis…

A dlaczego obraz jest taki ciemny?Podobno tam jest wbudowana lampa video?Nie uzywalas jej?

A moze juz ją rozgryzlaś?Od twojego wpisu minęło kilka dni…

*************************