FATALNY PROBLEM po aktualizacji win10

Witam, problem dotyczy laptopa samsung np355e5c. Mianowicie po ostatniej aktualizacji nie działa nic, oprócz prawego przycisku myszki na pulpicie. Dodam, że próbowałam rozwiązania “DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow” zawartego w innym temacie i niestety po wpisaniu pierwszej komendy program nie odpowiada.
Problem jest okrutny ponieważ nie mam klucza do windowsa 8, który pierwotnie został zakupiony wraz z laptopem, nie odpowiada mi komenda na włączenie przeglądarki, nie wiem jak mogę dotrzeć do tego klucza na inne sposoby. Nie mam utworzonych żadnych punktów przywracania systemu i generalnie jest LIPA.
Po włączeniu komputera (które trwa jakieś 15 min o0) i załadowaniu pulpitu wyskakuje okienko , którego obraz dołączam do tematu.
Błagam pomóżcie mi :frowning:

A działa win+r albo ctrl+shift+esc?

1 polubienie

Na dobry początek przeczytaj wszystko dokładnie i zastosuj się do poradników Microsoftu odnośnie “Opcji odzyskiwania systemu” , min “powrót do ustawień fabrycznych” czyli Win 8 w twoim przypadku. Wcześniej warto jednak sprawdzić mniej drastyczne opcje.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options

1 polubienie

Wywal to badziewie ( Windows 10 ) i zainstaluj sobie 7 to problemy znikną. Jak chcesz to chyba pod F4 przy włączaniu kompa masz recovery.

Klucz pewnie masz w BIOSIE / UEFI więc jedynie problemem może być instalacja Windowsa 8.1 na czysto bez upgradowania.


Jak działają kombinacje klawiszy wymienione przez @sensu, to bym spróbował opcji uaktualnienia systemu z obrazu ISO Windows 10?
Windows 10 takie coś umiało naprawić system i np. dokończyć nieudane uaktualnienie.

tak, chciałabym móc zrobić cokolwiek co proponuje support microsoftu, jednak tak jak pisałam wyżej totalnie nic nie działa, a nie mam klucza

Kombinacja klawiszy win+r działa, dzięki za pomysł poczytam jak mogę to zrobić

1 polubienie

shutdown -r -o -t 00

opcje odzyskiwania.

1 polubienie

Przeciesz nie potrzebujesz klucza do Windows 10, jak miałeś aktywowany. Instalujesz na czysto i przy wpisywaniu klucza klikasz na “nie mam klucza” system sam się aktywuje. A jak masz klucz w biosie od 8-ki do go pobierze i też zainstaluje i aktywuje.

3 polubienia