FC5 - Dodaj / usuń - Unable to retrieve software information

Witam!

Mam następujący problem, wczoraj zainstalowałem Fedore Core 5, po uruchomieniu środowiska graficznego (Gnome) chcę doinstalować jakiś program, naciskam przycisk aplikacje a następnie Dodaj / Usuń programy (czy jakoś tak) :slight_smile: po chwili pojawia mi się komunikat „Pobieranie informacji o oprogramowaniu” a później błąd „Unable to retrieve software information”, mam 5 cd, chciałem sobie coś doinstalować (odinstalować) a tu guzik.

Szukałem w Internecie znalazłem, co najmniej 10 stron opisujących ten problem. Nie bardzo rozumiem idee, czyżby potrzeba połączenia z Internetem, aby coś doinstalować? Z tego wynikało w tych opisach.

Podobnie jest gdy w menagerze plików odpalam jakiś pakiet RPM, nie da się zainstalować w zasadzie niczego, a muszę zainstalować sporo programów…, czy będę zmuszony instalować je z konsoli?, bardzo by mi się przydał ten menager pakietów…, a on jak na złość mi nie działa…

Za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję!

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 13:34

już wiem…, błąd ten pojawia się tylko wtedy gdy nie jesteś połączony do Internetu :slight_smile: