[Fedora 15] Jak lokalnie przekopiować pliki?

Witam,

chciałbym przekopiować dość sporo danych z laptopa, do netbooka. Na obu tych urządzeniach, jest zainstalowana Fedora 15.

Pobawiłem się trochę i skonfigurowałem protokół SSH, lecz w momencie gdy netbook[klient] zgrywa pliki z laptopa[serwer], to netbook dostaje zwiechy, gdzieś po 5min pracy[w tym przypadku zostaje tylko restart].

Oba lapki są podłączone pod ruter po lanie. Fedora na netbooku, jest świeża po instalacji, po aktualizacjach.

Jakie dane jeszcze są potrzebne, aby zdiagnozować problem zawieszania systemu?

Ew. prosiłbym o zaproponowanie alternatywy dla ssh, bo może tylko takie wyjście mi zostało…

Pozdrawia,

Maciek.

Mówimy o sshfs? Czy jakieś inne kopiowanie po ssh? Co do alternatywa to masz sambe (choć to bardziej przy połączeniu Linux -> Windows, ale nadaje się również do udostępniania pomiędzy Linuksami) i np. nfs.

BelHeI ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif