Fedora 16 Instalacja - błąd systemu plików Ext4


(Liberator) #1

Witam.

Fedora zawsze odstraszała mnie tym, że za każdym razem jak próbowałem do niej siąść oblewała mnie wiadrem zimnej wody wywalając coraz to zmyślniejsze błędy. Teraz nastała era wirtualizacji no i chłopaki wypuścili już wersję 16 - chciałem zobaczyć co oferuje spadkobierca lubianego przeze mnie Red Hat. No ale niestety... Problem pojawił się już przy instalacji. Próbowałem instalacji w najnowszym VirtualBox, gdy nie wychodziło - spróbowałem VMware. Niestety - problem dokładnie ten sam. Już po partycjonowaniu dysków, w czasie instalacji, dokładnie w tym samym miejscu wywala następujący błąd:

fedoraerror.th.jpg

Próbowałem wszystkiego... Partycjonowanie automatyczne, ręczne na wszelkie sposoby - nic, wciąż ten błąd. Szukałem w manualach do fedory, w najczęstszych błędach - jednak nic nie znalazłem. Może ktoś wie co zrobić żeby przebrnąć chociaż przez tą instalację?


#2

a probales sciagnac obraz systemu z innego zrodla? albo ponownie, moze instalacja jest poprostu walnieta


(Liberator) #3

To chyba ostatnia deska ratunku... Ściągam właśnie ISO z innego źródła, jak to nie wypali to spróbuję wersji z KDE, a nie z GNOMem. A jak i to nie wypali to kończę moją przygodę z Fedorą :smiley:


(Jusko) #4

Używam Fedory od wersji 12 i nie zauważyłem Twojej przypadłości. Aktualnie mam na komputerze od dawna 16, jednak dla testów pociągnąłem właśnie F16 iso z ich strony - instalacja bez problemu na nowym VirtualBox. Iso po drodze musiało źle się ściągnąć widocznie.


(Liberator) #5

Problem rozwiązałem - ściągnąłem ponownie, tym razem wersję DVD, nie Live CD. Dzięki wszystkim za pomoc!