Fedora 18 - niewygodna minimalizacja/maksymalizacja okien

Mam najnowszą Fedorę i zaczynam z nią p[ierwsze kroki. Chodzi mi o minimalizację i maxymalizacji okien np. przeglądarki. Aby je zmaxymalizować to muszę tak jakby przeciągnąć okno na samą górę. Jest to dla mnie uciążliwe :). To samo z przyciskiem minimalizacji, aby to zrobić muszę złapać za górę i upuścić. Czy da się zrobić tak, aby było te a la mintowe, windowskie, ubuntowe przyciski minimalizacji i maxymalizacji okien. Czy to jest po prostu taki standard w Fedorze i tego nie da się zmienić. Prosżę wybaczcie, ale pierwsze kroki w Fedorze.

Możesz dać jakiś zrzut ekranu jak to wygląda? Niestety nie korzystałem jeszcze z najnowszej Fedory, więc nie wiem jak to wygląda.

Zapewne wygląda to tak samo jak w każdym innym wydaniu Gnome 3 :wink:

http://useful-linux-tips.blogspot.in/20 … ttons.html

Wróciłem na Minta, więc zrzutów nie pokaże. To wygląda normalnie - tak jak okna windowsowskie - tylko nie mają przycisku minimalizacji i maxymalizacji. Jest tylko przycisk zamykania okna. Dodam, że instalowałem Fedorę z płytki magazynu Linux Magazine.

Dodane 10.02.2013 (N) 18:55

dz

zadziałało

to_juz_koniec , powiększać okna możesz też double-clickiem w ramkę.

GNOME 3 zostało tak pomyślane, by okien nie minimalizować (wizja twórców).

Dawno nie korzystałem z Gnome, dlatego nie orientuję się jak to teraz wygląda, a twórcy różnych dystrybucji lubią niekiedy “ulepszać” środowiska graficzne :wink:

Gnome Tweek Tool i przestawić to zaznaczone na screenie

To się nazywa zubażać;-)

Jeśli chodzi o GNOME 3

http://osworld.pl/linus-torvalds-i-migu … e-pulpity/

http://osworld.pl/linus-torvalds-nie-lu … i-na-xfce/