Fedora 21 + GTX 750 Ti + Konfiguracja LiveCD

Witam,

Chciałbym skonfigurować LiveCD z Fedorą 21, szukam dystrybucji, która obsłuży GTX 750 Ti, a jakby jeszcze obraz mieścił się na CD to byłbym wniebowzięty. Co do konfiguracji, chciałbym ustawić domyślne wartości języka i klawiatury na PL, dodatkowo zmienić wersję FireFoxa i dorzucić do niego kilka dodatków, myślałem tez o kilku programach. Czy jest jakieś przyjazne narzędzie(lub tutorial), które mi w tym pomoże dodam, że nie mam teraz Linuxa na żadnym dysku, więc szukam narzędzia pod Windowsa. Fedorę chciałbym raczej o wyglądzie klasycznym, typu LXDE.

Będę wdzięczny za wszelka pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam Krzysiu

Zajrzyj tutaj:

https://fedoraproject.org/wiki/How_to_create_and_use_a_Live_CD .

 

Żebyś mógł to jednak wykonać pod Windows - jedynym wyjściem będzie instalacja Fedory na VirtualBox.

Zainstalowałem Fedore na virtualce, doinstalowałem sobie pakiet PL i FF żeby upewnić się, co do komend. Doinstalowałem też to narzędzie, ale powiem szczerze, że nie za bardzo potrafię się nim posłużyć. Jest może jakiś tutorial step-by-step albo, chociaż PL? Marcin, konfigurowałeś tak kiedyś LiveCD, miałbyś dla mnie może jakieś porady, czego unikać lub co zrobić, z jakimi problemami się spotkałeś przy robieniu takiego LiveCD?

No to może sprawdź jeszcze PCLinuxOS. On ma narzędzie MyLiveCD.

 

Załóż konto ‘guest’. Daj hasło 'guest. Poinstaluj co chcesz. Z budowane obrazu powinno się wykluczyć pewne katalogi:

/var/cache/apt/archives

/tmp

/home/NAZWA_OBECNEGO_UŻYTKOWNIKA

 

Wtedy utworzysz obraz, gdzie domyślnym będzie konto guest. No popróbować sam musisz.