Fedora 31, z linux+

witam

zainstalowalem z czasopisma linuxa na laptopie i jedyne co w nim dziala to firefox, nie moge nawet uruchomic terminala, zawsze w linuksie zeby sie przelaczyc na su, uruchamialem terminal, a teraz co mam sie przelogowywac??

Wystarczy poszukać odpowiedniej aplikacji. Jakie środowisko?

Spróbuj wcisnąć LAlt+F2, powinno otworzyć się okno wyszukiwarki. Wpisz xterm i zobacz co się wydarzy.

marcin82 zapewne byłeś superserdeczny,

zrobiłem restart, dałem F11 na starcie bo chciałem zaintalować innego linuksa, ale pojawiło się recovery fedory, następne konfiguracja startowa, i już mam polskie literki oraz działają wszystkie pliki itd. i z narzędzi uruchamia się terminal

Zapewniam Cię, że nic złośliwego nie pisał, jeśli o to go podejrzewasz. Widocznie nie chce się angażować w temat :wink:

Nie rozbawiaj mnie.
Mam w tle odpaloną Fedorę 31 i wszystko pięknie działa.
To nie Ubuntu, że klikasz prawym na ekran i masz terminal. :slight_smile:

Jak zainstajlujesz i nie ustawisz zadnego uzytkownika to przynasz mi racje
Milego dnia wrednotko

Okazalo sie ze nie mam zainstalowanego xterma

Kiedyś wiele dystrybucji nie miało zainstalowanego xterma, a zamiast tego emulator zależny od środowiska graficznego.
Zaloguj się na terminal (CTRL+ALT+F2; potem wrócisz CTRL+ALT+F1…CTRL+ALT+F7) i wpisz xdg-terminal. Jeżeli program jest zainstalowany, to powinien coś wypluć, gdyż zmienna DISPLAY i WAYLAND_DISPLAY nie powinny być ustawione. Wynik wklej do treści posta forum lub udostępnij gdzieś na pastebin i wklej tutaj link. Może po zawartości wyplutego tekstu domyślę się, jaki terminal wykrył.

Teraz przeczytałem dyskusję od początku. Czyli potrafisz otworzyć jakiś emulator terminala (np. gnome-terminal lub konsole)? Jeśli tak, to myślę, że powinieneś zamknąć temat.

spoko, jeszcze jedno

jak mam dodać repezytorium, żeby komenda yum update

zainstalowałaby mi stary dobry tux-racer, albo ekg

:smiley:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.