Zainstalowałem Fedorę 32 na dysku D przez Hyper - V. Utworzyłem przełącznik wirtualny wewnętrzny (nazwałem go INTERNAL). W centrum sieci udostępniłem internet z WI-FI temu przełącznikowi (INTERNAL), ale dalej brak dostępu do sieci.
Usuń wszystkie wirtualne switche i przywróć domyślną konfigurację. Coś jest pewnie podkręcone.
Nic nie musisz udostępniać. Switch typu „internal” powinien po prostu działać.
Użyj Default Switch. W konsumenckim Windowsie dokonuje on mostkowania w tle, co udostępnia internet. Jeżeli chcesz „porwać” kartę sieciową i dać maszynie dostęp do niej, nie rób tego w Centrum (tam się tego nawet nie da zrobić poprawnie), tylko przez Hyper-V MMC, w konfiguracji vSwitch.
Zmieniłem na Default Switch.
Ale teraz to już w ogóle wszystko się zepsuło i nic się nie uruchamia. Takie problemy mam przy „Menadżer przełącznika wirtualnego” i w ustawieniach już Fedory.
Jest w sumie gorzej niż było. W ogóle się nie uruchamia Fedora. Po zmianie za pierwszym razem było okienko uruchamiania. Wcisnąłem Start Fedora, zaczęło się wczytywać, przy „network manager wait online” było failed, ale poszło dalej i mimo już zainstalowanej Fedory wyskoczyło okienko czy chcę uruchomić „Try Fedora” czy „Install Fedora”.
Także w tej chwili w ogóle nie mam nic, nie uruchamia się w ogóle.
Aktualnie mam problem z wejściem do menadżera przełącznika wirtualnego jak na zrzucie ekranu wyżej.
Mam general failure i nic nie mogę tam zmienić ani wejść. Jak na zrzucie ekranu, ponowne uruchomienie komputera nie pomaga. Normalnie padło na amen.
U mnie dosyć często po aktualizacji Windows, „Default Switch” tracił połączenie z Internetem. Ostatecznie rozwiązałem problem dodając własny switch z NAT. Uruchamiasz z Powershell na administratorze. Zmień sobie tylko adres IP, jeżeli już taki masz przypisany do jakiegoś urządzenia sieciowego, np do „Default Switch”.