Fedora na USB w ogóle nie chce się zacząć bootować

Mam problem otóż posiadam http://www.agito.pl/netbook-asus-1015bx … 57667.html takiego netbooka z windows 7. Chciałem do niego zainstalować jeszcze linuxa a dokładniej Fedore oczywiście ściagnałem obraz z ich strony i wypalam . Próbowałem już wszystkimi programami jakimi można (UNetbootin, Universal USB Installer, Ultraiso) i oczywiście wypaliło tylko w ogóle nie chce się zobotować (w biosie ustawione botowanie z USB). Stoi na takiej _ kresce i miga ona, dodatkowo widać, że pendrive pracuje bo świeci się dioda na nim, ale nic sie wiecej nie dzieje. Ale gdybym wypalal pendrive z instalacja windows to oczywiscie pięknie wszystko wczytuje. A i dodatkowo sprawdzałem z obrazami ubuntu, mint i jest to samo. Co robić ??

Jaki sposób uruchomienia z Pendrive wybrałeś?

O jakie sposoby ci chodzi ?? W biosie miałem dwie opcje UEFI: Nazwa Pendrive lub sama Nazwa Pendrive żaden nie działał.

Ściągnij Fedorę 17 live CD, użyj Unetbootin do utworzenia boot pendrive, uruchom, system live ma opcję instalacji Fedory na HDD.

Ja pobierałem tutaj i wszystko działa :http://linuxiarze.pl/download_fedora/

Ale ja już mam to ściągnięte i wypalałem już Unetbootin. Wszystko pięknie tylko botowanie stoi ma migającym _ i nic więcej.

U mnie, gdy wybrałem USB CD było podobnie, dopiero USB HDD pomogło. O to mi chodziło :wink:

Takiego czegos nie mam.

Jakie środowisko graficzne, jak na mój gust trochę za słaby sprzęt na Gnome…

Sformatuj pendrive Fat 32, ponownie zainstaluj Fedorę poprzez Unetbootin.

Sprawdź, czy nie ściągnąłeś wer.64 bity ,do komputera z procesorem 32 bitowym.

Tak, tak, tak. Dalej to samo. Hmmm ciekawe pierwszy raz w swoim życiu spotykam się z komputerem na którym nie można zainstalować żadnego linuksa.

Dodane 19.12.2012 (Śr) 20:28

A może ja mam jakieś UEFI ??

Dodane 19.12.2012 (Śr) 21:23

Tak już wszystko jasne mam to UEFI i dlatego Linux nie działa.

Prawdopodobnie winowajcą jest właśnie UEFI :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-8-m … 27915.html Zajrzyj więc tam i sprawdź czy masz opcję Secure Boot , która jest przyczyną niemożliwości instalacji Linuksa (brak podpisu cyfrowego) i jeśli tak, to wyłącz secure boot i sprawdź czy rozruch Linuksa pójdzie.