Fera vs Spartan - który?

Witam,

widzę, że w sklepie niedaleko mnie jest Fera i Spartan w cenie do 100zł z ciekawych modeli. Interesują mnie tylko te dwa modele, chciałbym się zapytać (ostatecznie) - który brać? Zależy mi głównie na ciszy, bo BOXowe chłodzidełko jest dosyć hałaśliwe.

Fera ciekawa, ale różnica to prawie 30zł, a z tego co wiem poziom ciszy jest na tym samym poziomie :wink:

Tak więc cisza najważniejsza, wydajność na pewno w obydwu przypadkach większa od BOXa, OC raczej nie bo po co to ruszać, jeszcze coś spieprzę i więcej strat niż pożytku :slight_smile:

Pozdrawiam!

Fera ma większy wentylator więc powinno być ciszej :roll: Zaoszczędzisz też na paście którą fera ma pre-aplikowaną.

Ferra ma pre-aplikowaną ale ze spartanem dostajemy w zestawie pastę w tubce więc nie wiem gdzie ty widzisz oszczędność (dla ścisłości to raczej przy Spartanie się oszczędzi na paście bo nie zużyje się jej w całości przy pierwszym montażu).

Ferra ma wentylator który pracuje z max na 1500obr./min a Spartan max na 2400 obr./min, w obu jest automatyczna kontrola prędkości przez PWM.

Oba są bardzo dobre,ale mnie się wydaje że jak chcesz tylko po to aby wyciszyć kompa z boxowego to wystarczy Tobie ten spartan

http://www.silentiumpc.com/spartan-he923/

jak bardzo chcesz to możesz dołożyć do niego tę paste

http://www.ceneo.pl/4378886?se=1m_9hn7d … fAodqGHuAA

i jeszcze zostanie reszta z tych 30 zł :slight_smile:

głośność od 9,9 do 24,9 dB/A

FERA

Poziom hałasu: 8,9 ~ 24,9 dB/A

Zależy mi na w miarę ciszy, gdy ręką przytrzymam BOXowe śmigiełko robi się zauważalnie ciszej :wink: Fera mnie ciekawi przez ten większy wentylator i większy rozmiar, więc powinno być ciszej.

Może mi ktoś powiedzieć czy jest zauważalna różnica między tymi dwoma?

Tak naprawde to nie znaczna różnica jest jak podkręcisz procka,a i tak tego nie odczujesz w sensie szumu

zrobisz jak zechcesz ja bym brał fortiska

Dodane 06.11.2011 (N) 20:00

najlepiej weż oba :smiley:

Chyba wezmę Spartana, naczytałem się i OK, pasty nie będę wymieniać bo nie widzę takiej potrzeby (dopiero, gdybym kręcił). A cisza jest podobna z tego co wiem :wink:

BTW: rozumiem, że z procka zetrzeć tego BOXowego gluta, nałożyć tego gluta z tubki na procka i rozetrzeć np. kredytówką?

Starą paste zetrzyj z procka ,następnie walnij silwer klocka na środku procka dociśnij radiatorem i gotowe nawet nie musisz rozssmarowywać

mniej więcej takiego glucika wypuść jak tutaj z tej strzykawi widać

http://pcfoster.pl/artykul/test-pasty-n … 123-1.html

Jednak wolę rozsmarować, mam pewność że jest dobrze rozsmarowane :wink:

OK, dzięki za pomoc, jutro po niego idę :wink:

Spartan to całkiem fajny cooler CPU a co do Fery to jej wyższa cena jest jak najbardziej usprawiedliwiona bo to jednak większy i wydajniejszy cooler CPU a w dodatku ma pre-aplikowaną lepszą pastę :wink:

Ale wybrałem Spartana, bo bałem się, że Fera będzie za ciężka i te odkształcenia, które wywoła niekorzystnie wpłyną w przyszłości :wink:

Pasta musi się wygrzać, więc nie mam co oceniać na razie, ale cisza jest, a cooler bardzo fajny (tylko montaż trudny, musiałem wykręcić koszyk na radiator, bo przy zamocowanym nie chciało się naciągnąć, a trzaski za dobrze nie wróżą (tego laminatu, z którego jest wykonane MOBO :wink: )

Nie żałuję, tylko ta górna blaszka mogłaby być lepiej ciutkę wykonana, bo mi jak niektórym również odpadła :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pozdrawiam!