Ferguson - odbiór TV

Czy jest możliwość odbioru sygnału cyfrowego ze zwykłej anteny za pomocą dekodera Ferguson AF-3018SE ? jak wyszukać programy ?

Nie nadaje się bo nie ma MPEG4

Na zwykłej antenie możesz odbierać ale na normalnym tunerze co ma MPEG4

Chyba że chodzi Ci o satelite hmm? Ale to napisz o jaką zwykłą antenę Ci tez chodzi

  • chyba raczej dlatego że Ferguson AF-3018SE to odbiornik satelitarny a koledze chyba chodzi o odbiór DVB-T.

nie wiem co to znaczy DVB-T, w każdym bądź razie chodzi o odbiór tvp 1, tvp 2, polsat … tak jak to było na sygnale analogowym.

Mam telewizor crt z “dupą”

-to naziemna telewizja cyfrowa( http://www.telewizja-cyfrowa.com/ ) o której ostatnio tak głośno, odbierana za pomocą

.A by ją odbierać potrzebujesz albo odpowiedni tv.(w Polsce z MPEG4) albo do starszego tv musisz dokupić t.z.w. STB (Set Top Box) http://pl.wikipedia.org/wiki/Set-top_box .

To też jest Set Top Box, ale satelitarny, a tu potrzeba naziemnego.

Ten co masz po pierwsze podłącza się do talerza, po drugie z programów TVP odbierzesz na nim najwyżej TV Polonia, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Info.

DVB-T to jest właśnie to, co chcesz odebrać. Do tego może być Ferguson, ale inny.

-nie wierzę że nie zauważyłeś

:stuck_out_tongue: STB napisałem dlatego że tak przyjęło się te właśnie urządzenia nazywać, natomiast te do odbioru satelitarnego nazywało się najczęściej dekoderami(choć to troszkę nieścisłe) satelitarnymi. Bardziej prawidłowe chyba jest używane na zachodzie receiver -w tym przypadku odbiornik.

Kupujesz tani dekoder np: http://allegro.pl/dekoder-telewizji-cyf … 86061.html i przez Euro-złącze podłączasz do telewizora, potem w TV ustawiasz kanał AV i automatyczne wyszukiwanie (już z poziomu dekodera), następnie ustawienie listy kanałów według upodobania i masz wszystko ładnie (22 kanały w tym wszystkie z analogowej TV), ten dekoder co podałem kupiłem mamie jakoś we wrześniu i bez problemu działa nawet sb u niej mecz czasami nagrywam. :smiley:

Pozdrawiam galek1908

mam już Ferusona 65T i wszystko działa elegancko.